אובמה: "מזועזע ונדהם מהאלימות באירן"

נשיא ארה"ב ברק אובמה הביע הערב לראשונה שאט נפש מהאלימות באירן, ואמר כי "אנו מגנים את האלימות נגד אזרחים חפים מפשע". על טענות הממשל נגד ארה"ב אמר הנשיא: ""זה לא קשור לארה"ב ולמערב, זה קשור לעם האירני ולעתיד שהם – ורק הם – יבחרו"

נשיא ארה"ב ברק אובמה אומר הערב כי ההאשמות של בכירים בממשל האירני כלפי ארה"ב שהיא "ממריצה את המפגינים" - "שקריות ומגוחכות".

ההאשמות "הן ניסיון ברור להסיח את דעתם של האנשים ממה שבאמת מתרחש בתוך גבולותיה של אירן", אמר אובמה במסיבת עיתונאים מיוחדת. "האסטרטגיה העייפה הזאת, שמשתמשת במתחים ישנים כדי להפוך מדינות אחרות לשעירות לעזאזל, לא תעבוד עוד באירן".

"זה לא קשור לארה"ב ולמערב, זה קשור לעם האירני ולעתיד שהם - ורק הם - יבחרו", הוסיף הנשיא. "אנו חוזים באומץ ובכבוד של העם האירני ובסיכוי ראוי לציון בתוך החברה האירנית. אנו מגנים את האלימות נגד אזרחים חפים מפשע בכל מקום בו היא מתרחשת".

"ארה"ב מזועזעת ונדהמת מאלימות המשטר כלפי האזרחים", הוסיף הנשיא. "מה שקורה באירן משמעותי ואנו עדיין מחכים לראות לאן זה יתפתח".

אובמה עוד אמר, "סיפקנו לאירן דרך בה היא יכולה להגיע לקהילה הבינלאומית ולהפוך לחלק מהנורמות הבינלאומיות. עכשיו זה תלוי בהם - אם הם יבחרו לקבל החלטה ולקחת את הדרך הזו".

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?

מהומות באירן - סיקור מיוחד

רגעיה האחרונים של הנערה שהפכה לסמל המהפכה

שיר מחאה אירני: "שהמולות יכוסו בבוץ אינשאללה"

יריות בטהרן: מוסאווי פונה לאנשיו

תיעוד: שוטרים הורגים מפגינים אירנים

אלימות ברחובות ומחבל מתאבד בקבר חומייני

סרטון שהוברח מאירן: שוטרים יורים בסטודנטים

אירן מציגה: כך מטפלים במפגינים נגד המשטר