בייביסיטר נאשם שהכה פעוטה למוות

נער בריטי ששמר על פעוטה בזמן שאמה נעדרה מהבית, נאשם כעת כי הכה אותה באכזריות למוות. "הפנים שלה היו חבולים. ניסיתי להרים את הראש שלה והוא נשמט", סיפרה האם למושבעים על הרגע שבו ראתה את בתה מוטלת על המיטה

דמי הפעוטה (דיילי מייל)

נער בריטי שעבד כשמרטף נאשם שהכה למוות פעוטה בת שנתיים, שעה שאמה יצאה לקניות. בן ה-15 נאשם בגרימת לא פחות מ-68 פציעות בגופה של דמי לאיי-מאהון הקטנה, בתוך שעה וחצי.

הרופאים מאמינים כי הילדה הוכתה בפניה שוב ושוב לפני שמתה, כך אמר התובע האוורד בנת'אם בפני בית המשפט בעיר מנצ'סטר. הפרמדיקים שהגיעו לסייע לפעוטה אמרו כי היא הראתה סימנים של נזק מוחי כתוצאה מהתקיפה הקשה.

הנער מכחיש את הטענות לפיהן רצח את הפעוטה, בחודש יולי האחרון. אמה של התינוקת, אן מארי מק'דונלד, אמרה לחבר המושבעים שהיא עזבה את בתה עם השמרטף מפני שנאצלה ללכת לאסוף את קצבת הילדים שלה, ב-14:30 בצהריים.

לדברי האם, כשהיא שבה לאחר כ-90 דקות, הנער עמד מחוץ לבית ואמר לה: "אספתי אותה, אולי פגעתי בה והיא נפלה בפארק". האם פרצה בבכי כשסיפרה לחבר המושבעים כיצד מיהרה לבית ומצאה את בתה שוכבת במיטתה.

"הוא רק אמר 'לא עשיתי כלום, לא עשיתי כלום'"

"הפנים שלה היו חבולים. ניסיתי להרים את הראש שלה והוא נשמט", סיפרה. "היא לא נשמה. צרחתי 'למה לא התקשרת לאמבולנס?' והוא אמר 'לא עשיתי כלום, לא עשיתי כלום'". הנער, כך התברר במשפט, שמר על הפעוטה כבר בעבר.

עדותו של הפרמדיק שהגיע ראשון לבית המשפחה הוקראה בפני המושבעים. הוא אמר שכשהוא פתח את הדלת הוא ראה את דמי הקטנה שוכבת על הרצפה ונושמת באופן לא סדיר. לדבריו, ידיה של דמי נעו באופן לא רצוני לכיוון החזה שלה, דבר המצביע על נזק מוחי.

"הנער אמר 'לא פגעתי בה, לא עשיתי לה כלום", אמר הפרמדיק בעדות המוקראת. "האישה (האם) זעמה ואמרה 'לא הייתי להשאיר אותה איתך'".

לאחת השוטרות שחקרה את הנער, אמר הנאשם כי קפצה על מיטתה ונפלה ממנה, אז נחבט ראשה במאפרת זכוכית ובלוח המיטה, ולאחר מכן היא "הלכה לישון". אך בנתיחת גופתה של הפעוטה הממצאים סתרו לחלוטין את עדותו של הנער, ועלה כי הילדה הוכתה למוות. המשפט נגד הנער הנאשם יתנהל לאורך השבוע הבא.