בריטניה: הילדים חיו בזוהמה בלתי-נתפסת

כשרואים את התמונות של המיטות בהן ישנו 3 ילדים צעירים בבית אחד בבריטניה, קשה להאמין. הוריהם הזניחו אותם ואת הבית עד שהוא התמלא בפסולת ובלכלוך, והילדים לא הורשו לצאת החוצה. השוטרים תיארו את המראות: "גיהנום עלי אדמות"

כאן ישנה התינוקת, בת שנה בלבד (daily mail)

שלושה ילדים בריטים חולצו מביתם לאחר שהוריהם הזניחו את הדירה המשפחתית עד כדי כך שהיא הגיעה למצב מזעזע של לכלוך, צחנה ואי-סדר. הילדים, בת שנה, בן 3 ובת 4, הושארו בתוך הבית יום ולילה, וההורים האכזרים הכריחו אותם לשחק בין הרי הפסולת שנצברו בכל אחד מהחדרים.

אתמול נכלאו ההורים, האב בן 26 והאם בת 25, למשך 3 שנים. בבית המשפט ביורק-קראון, בריטניה, הם הודו בהתאכזרות לילדיהם הצעירים. השופט סטפן אשורסט אמר להם: "שלושת הילדים הצעירים לא ממש חיו, אלא שרדו, בבית החשוך, הלא סניטרי והאומלל הזה. הם היו אסירים בביתם שלהם".

הבלשית דבי אווטין ממשטרת יורק אמרה לעיתון ה"דיילי מייל" כי "המילים היחידות שיכולות לתאר את הבית הן 'גיהנום עלי אדמות'". הצחנה הייתה בלתי נסבלת והבית היא מלא באוכל מרקיב ובצואה אנושית, כך אמרו נציגי המשטרה לבית המשפט.

השופט להורים: "קשה לתפוס מה עשיתם"

על הילדים נאסר לצאת מהבית במהלך חודשי הקיץ, והם הוחזקו בחשכה כמעט מוחלטת - כל חלון בבית נאטם לחלוטין. בסופו של דבר שכן מודאג דיווח בסופו של דבר על המצב לרשויות וכך נחשף הסיפור המזוויע.

"כל שטח הפנים של הבית התמלא עד גובה הברך באשפה וטינופת. כל שלושת הילדים היו מלוכלכים ומוזנחים", הוסיף השופט בפני ההורים. "כל זה נגרם מהתנהגותכם האנוכית. שניכם מבוגרים אינטליגנטיים ולכן כל כך קשה לתפוס מה עשיתם".

התובע במשפט פיטר מולסון אמר שכשהמשפחה עברה לבית בעיר יורק בפברואר 2006, הבית היה במצב טוב, "אך הדרדר במהרה. הריח היה בלתי נסבל", הוסיף. הילדים, עוד נאמר במשפט, מראים סימנים של "עיכוב התפתחותי" ויש להם בעיות היגיינה ושפה.

מטעם ההגנה נאמר כי הילדים לא סבלו מהתעללות גופנית וכי הוריהם הלא-נשואים אמרו שהם "אוהבים אותם". לטענת עורכי הדין של הזוג, האב המובטל סבל מחרדה ממקומות פתוחים, והאישה האשימה את בן זוגה במצב אליו הגיע הבית.