ארה"ב: 9 הרוגים ו-70 פצועים בתאונת רכבות תחתית

טרגדיה מתחת לאדמה: אחת מהרכבות המתינה לקבלת אישור להמשיך בדרכה, כשלפתע הגיחה רכבת נוספת מאחוריה והתנגשה בה מאחור. אחד הקרונות נחצה לשניים. 9 בני אדם נהרגו, ביניהם נהגת אחת הרכבות. הרשויות: בשלב זה לא ידועה הסיבה לתאונה, ההערכה היא שהשיפוצים על הפסים גרמו לה

אסון על הפסים: לפחות תשעה בני אדם נהרגו וכ-70 נפצעו בתאונת רכבות קשה שאירעה הלילה בוושינגטון. התאונה, בה התנגשו שתי רכבות תחתית עמוסות בנוסעים, נחשבת לקטלנית ביותר שידעה העיר ב-30 השנים האחרונות.

התאונה אירעה בשעת השיא של תנועת הרכבות והנוסעים ברכבת התחתית בעיר. אחת הרכבות, ובה שישה קרונות, התנגשה ברכבת אחרת וסטתה מהמסילה. על פי עדויות של אנשי כוחות ההצלה, אחד הקרונות אף חצה קרון אחר בו התנגש.

"רכבת אחת המתינה לקבלת אישור להמשיך בדרכה", הסביר הלילה מנכ"ל רשות התחבורה התחתית בוושינגטון, ג'ון קאטו. "לפתע, בעוד הרכבת ממתינה ברציף, הגיחה מאחוריה רכבת נוספת במהירות גבוהה והתנגשה בה מאחור". בין ההרוגים בתאונה גם נהגת אחת הרכבות.

הרשויות: הסיבה לא ידועה, נפתחה חקירה

"זה פשוט קרה, הרכבת שלנו לא האטה ולא היה כל ניסיון לבלום", תיארה אחת הנוסעות את שאירע. "פשוט התנגשנו ברכבת השנייה". כוחות ההצלה שמיהרו למקום החלו בפעולות החילוץ, שנמשכות עד לשעה זו.

בשלב זה עדיין לא ידועה סיבת התאונה הקשה, אולם גורמים בתחום התחבורה בארצות הברית מדווחים הלילה כי בתקופה האחרונה נערכות פעולות שיפוץ ושימור של המסילות ברכבת התחתית בוושינגטון. עם זאת, עדיין לא אושר רשמית כי זו הסיבה לתאונה. רשויות התחבורה בעיר פתחו בחקירה והודיעו כי יפרסמו את ממצאיה כבר היום.

התאונה הלילה ברכבת התחתית בוושינגטון נחשבת לראשונה בה נגבים חיי אדם מאז שנת 1982, אז נהרגו שלושה נוסעים בתאונה על הפסים. הרכבת התחתית בוושינגטון נכנסה לשימוש רק בשנת 1976.

התיעוד המלא: קפצה מתחת לרכבת - וניצלה בנס