תיעוד: לוחמי המרינס פועלים באפגניסטן

8 שנים נלחמים חיילי ארה"ב באפגניסטן, והסוף עדיין לא נראה באופק. בצעד חריג החליט עיתונאי ללוות את הכוחות המיוחדים של צבא ארה"ב ולתעד את הקרבות מול פעילי הטרור, שהפכו חלק בשגרה. צפו בתמונות הנדירות מתוך שטח האויב

חשופים כמעט לחלוטין, דרוכים ומוכנים לכל אות - כך נראים לוחמי המרינס בתיעוד מיוחד בתוך גבולות אפגניסטן.

צלם של סוכנות הידיעות AP התלווה לאחרונה לאחת המחלקות ביחידת העלית של צבא ארה"ב, וחשף אל מול המצלמה את החיפושים המפרכים אחר אנשי הטליבאן. בלבם אין כל חשש, והם רק מחכים להיתקלות עם לוחמי הטרור.

"אנחנו לא יודעים את הגבולות", מסביר אחד החיילים את הבעייתיות במשימתו, בזמן שהוא מתקדם בזהירות לכיוון האזורים המיושבים. "אין לנו מושג היכן מתגוררים ועובדים אזרחים ואיפה כוחות הטליבאן". לאחר שמספר קליעים שורקים מעל ראשו - הוא כבר יודע: "אני חושב שמצאנו אותם".

הלוחמים מתעשתים במהירות ברק, מזעיקים סיוע אווירי ומצליחים לשתק את האויב - בינתיים. 21 אלף חיילים אמריקנים נלחמים ללא הרף בגבולות המדינה המדברית כבר שמונה שנים. משטר הטליבאן במדינה אמנם נפל, אבל היום בו ייפסק הטרור נגד האזרחים נראה רחוק מאוד.

על פי תכניתו של הנשיא הטרי ברק אובמה, הקרבות שיכריעו את המערכה המתמשכת ייערכו בצפון אפגניסטן, באזור המסוכן ביותר, שבו עד כה נמנע הצבא האמריקני מלפעול. אך בעוד אובמה חולם על היום שאחרי - אנשי הטליבאן מצפים לסיים את הקרב המכריע במתקפה גרעינית על וושינגטון.