אייר פראנס תשלם הון למשפחות הנספים באסון התעופה

כמה שווים חיי אדם? אייר פראנס תשלם מקדמה בסך 17,500 אירו ל-228 משפחות הקורבנות שנספו בהתרסקות המטוס. המקדמות מסתכמות בכ-4 מיליון אירו. מספר משפחות צרפתיות של קורבנות אסון התעופה האשימו את אייר פראנס בחוסר סימפטיה ובכישלון לספק להם אינפורמציה

שרידי ה"איירבוס" (רויטרס)

מנכ"ל חברת התעופה "אייר פראנס" הודיע היום כי יעביר למשפחות הקורבנות של הטיסה מברזיל לפריז שהתרסקה במימי האוקיינוס האטלנטי ב-31 במאי, מקדמה בסך 17,500 אירו (כ-24 אלף דולר).

המנכ"ל ציין כי עורכי הדין של החברה נמצאים בקשר עם 228 המשפחות של קורבנות האסון מ-32 מדינות על מנת לוודא שהכספים יגיעו לידיהן. המקדמות מסתכמות בכ-4 מיליון אירו.

המנכ"ל, פיליפ גורגון, אמר עוד בראיון לרשת הרדיו הצרפתית RTL כי אייר פראנס מתכוונת להנציח את הנספים באסון התעופה. מספר משפחות צרפתיות של קורבנות ההתרסקות האשימו את אייר פראנס בחוסר סימפטיה ובכישלון לספק להם אינפורמציה מעודכנת בקשר עם חקירת הסיבות להתרסקות.

על פי ההערכות, תביעת הביטוח בקשר לאסון צפויה להיות אחת היקרות שידע ענף התעופה. מחקירת התאונה עד כה עולה כי חברת "איירבאס" קראה להחליף מכשור במטוסים מדגם A330. לדברי צוות החקירה, חברת "אייר פראנס" התעלמה מהמלצה זו.

עוד עולה מהחקירה כי מערכת הטייס האוטומטי של המטוס לא פעלה טרם ההתרסקות. לא ברור אם המערכת כובתה על ידי הטייס, או שהיא חדלה לפעול.

לאחר כמעט שבוע: נמצאו גופות מהמטוס שנעלם

דיווח: ל-2 מנוסעי המטוס היה קשר לארגון טרור