האייפוד הציל את הנערה ממוות בטוח

סופי בת ה-14 וחברה מייסון החזיקו ידיים מתחת לעץ בזמן סערה, כאשר ברק הכה בהם בעוצמה. למרבה מזלם, חוט האוזניות של נגן המוזיקה החדש של סופי השתלשל על צווארה והסיט מהם את זרם החשמל הקטלני

סופי והמכשיר הגיבור (the sun)

לא, זו לא פרסומת לחברת "אפל": סופי פרוסט, נערה בריטית ברת מזל במיוחד, ניצלה אתמול מפגיעת ברק כמעט קטלנית, לאחר שזרם החשמל מהברק הוסת על ידי לא אחר ממכשיר האייפוד שלה.

בת ה-14 חסתה תחת עץ בזמן סערה והאזינה לנגן המוזיקה, כאשר לפתע פגעו בה 300 אלף וולט של חשמל. היא יצאה מזה עם כוויות לא משמעותיות ושיער מעט חרוך בלבד, מפני שהברק זרם דרך חוט האוזניות שניתלה ממדי בית הספר שלה, חרך את הבגדים - אך פספס את כל האיברים החיוניים.

סופי הובהלה לאחר מכן ליחידת כוויות מיוחדת בבית החולים, אך הרופאים בטוחים שהיא תחלים לחלוטין ואומרים שייתכון ואפילו לא תישאר לה צלקת.

"אני לא זוכרת דבר ממה שקרה", אמרה אמש הנערה ההמומה לעיתון ה"סאן" הבריטי. "אבל ממה שכולם מספרים לי, זה נס שאני עדיין פה. כולם אמרו שהאייפוד כנראה הסיט את הברק הרחק מגופי, וזה הציל את חיי. יש לי כמה כוויות, אבל אני מחלימה מצוין".

למרבה המזל - האוזניות לא היו באוזניים

נערת האייפוד מסאות'אנד, אסקס, החזיקה ידיים עם חברה, בן 14 גם הוא, כאשר הברק פגע בשניים. שניהם איבדו את ההכרה ומייסון החבר סבל מנזק בעיניים, שמשפחתו מקווה שלא יהיה קבוע.

אמה של סופי אמרה ל"סאן" כי "אני פשוט מודה לאל שבתי עדיין בחיים. הרופאים אומרים שהאייפוד הציל אותה. סבתא שלה קנתה לה את זה רק לפני מספר ימים. למרבה המזל, האוזניות לא באמת היו בתוך האוזניים שלה. אם זה היה כך, היא כנראה לא הייתה כאן היום".

ובני נוער כמו בני נוער, הדבר היחיד שסופי הייתה מודאגת ממנו, לדברי אמה, הוא שהאייפוד שלה נהרס לחלוטין.