תעלומה ביפן: דגים וראשנים נופלים מהשמיים

מה הייתם עושים אם הבוקר הייתם ניגשים למכונית שלכם ומגלים שהיא מכוסה בראשני צפרדעים? זה בדיוק מה שקרה השבוע ליפנים רבים שחזו בתופעה המוזרה. אחד מהם גם "זכה" ב-13 קרפיונים מתים. המומחים והמטאורולוגים המקומיים מבולבלים

דגים. ארכיון (חדשות 2)

מטחים מסתוריים של ראשנים, דגים וגם צפרדעים מתות מצליחים בימים האחרונים לבלבל מדענים, מטאורולוגים ובכירי ממשל במחוז אישיקאווה ביפן, הממוקם לחוף הים.

תושב אחד מצא 13 קרפיונים מתים, כל אחד מהם באורך 3 אינצ'ים, על ומסביב מכוניתו. אחר דיווח על רעש מוזר במגרש חנייה סמוך לביתו, ואז מצא 100 ראשנים שכיסו מכוניות חונות.

השם המדעי הפשוט לתופעה הוא "נופל מן השמיים". האירועים האלה מתרחשים כאשר רוחות חזקות, סערות וזרמי מים שואבים עצמים מגופי מים ומשליכים אותם על הקרקע. אך מכיוון שלא היו שום דיווחים על רוח סוערת, מומחים רבים טוענים שלא מדובר כאן בתופעה המוכרת.

הסבר אחר לעניין הוא שציפורים שאוכלות ראשנים ודגים נשאו את החיות בפיהן, ואז הפילו אותן בזמן התעופה. ועדיין, מומחי הציפורים היפנים טוענים שאם זה אכן התרחש, מטען הראשנים היה נופל באזור גדול יותר.

ומה אם ציפור הייתה מפילה את כל תכולת פיה, בבת אחת? זה יכל לגרום ל"מקלחת" מרוכזת של ראשנים. ואולי זה בכלל קשור לעובדה שביפן מתחילה ממש עכשיו העונה הגשומה. בכל מקרה, יש להניח שהיפנים מוצאים שימושים יעילים - ואכילים - לחיות שנופלות עליהם מהשמיים.