איך נראית מונה ליזה בעירום?

ציור חדש שהתגלה לאחר מאות שנים חושף קצת יותר מהחיוך המפורסם של יצירת האמנות המוכרת בעולם. עכשיו מנסים לברר המומחים האם לאונרדו דה וינצ'י בעצמו אחראי על הפשטת מונה ליזה, או שמא מדובר בהעתק למקור שטרם אותר

מונה ליזה מגלה טפח (dialy telegraph)

מסתבר שמאחורי החיוך המפורסם ביותר בעולם, מסתתר סוד נוסף: ציור חדש של אישה חשופת חזה, שלובת ידיים, ובעלת דימיון מדהים ל"מונה ליזה", עלה לתצוגה ועולם האמנות כמרקחה.

על פי הדיווחים, הפריט ההיסטורי הוחבא במשך כמאה שנה מאחורי לוחות עץ בספרייה הפרטית של לא אחר מדודו של נפוליאון בונפרטה. כעת יוכל הציבור הרחב לשזוף את עיניו בחמוקיה של האישה המסתורית.

מספר מומחים שבחנו את היצירה סבורים כי מדובר בעבודתו של לאנורדו דה וינצ'י, מי שאחראי כמובן לציור ששבה את לבם של לא מעט מבקרים במוזיאון הלובר בפריז. אחרים טוענים כי מדובר בסך הכל בהעתק ליצירה של איש הרנסנס שטרם אותרה.

"המבט הישיר, מיקום הידיים, הנוף הערפילי כל אלה מצביעים על קשר ישיר לנושא האייקונוגרפי של המונה ליזה", הסביר מנהל המוזיאון, אלסנדרו וזוסי.

"המרדף שלנו נמשך"

במהלך השנים נטען לא פעם כי ישנם תיעודים נוספים בה נראית הגברת המסתורית כשהיא מעורטלת. בקרב חובבי אמנות גברה האמונה כי הציור המדובר הוא חלק מסדרה שיצרו דה וינצ'י ותלמידיו, אך לעולם לא הוצגו כיוון שנחשבו לבלתי הולמות. כרגע, אף אחד לא יכול לספק תשובות בוודאות.

"המרדף שלנו אחר מונה ליזה העירומה נמשך", משתף וזוסי. "עכשיו אנחנו בדרכנו לחקור גרסא מעניינת שהתגלתה בלאס וגאס.