עם אג'נדה ועל גלגלים - בלי בגדים

ביום רגיל המשטרה הייתה עוצרת אותם על התערטלות, אבל בסוף השבוע האחרון השוטרים ליוו את שיירות הרוכבים למען הסביבה ברחבי העולם. במקסיקו סיטי הם התכסו בשכבה של פיח, במקומות אחרים הם התפשטו דווקא כדי למחות על תאונות הדרכים ובפינלנד - הם פשוט התפשטו בלי סיבה

עשרות אלפי רוכבי אופנים השתלטו אמש על הכבישים סביב הגלובוס, עם אג'נדה ובלי בגדים.

העירומים המדוושים רוצים להוציא את המכוניות מהערים, להפסיק את התלות בתעשיית הדלק ובמיוחד להפסיק את זיהום האוויר. העירום משך צוותי חדשות מהעולם כולו והמסר הועבר. בחלקו לפחות.

הרכיבה העירומה למען הסביבה הפכה למסורת בשנים האחרונות. המשטרה, שביום רגיל הייתה עוצרת אותם על התערטלות, ליוותה הפעם את הרוכבים שחלפו מול עשרות אלפי נבוכים וסקרנים.

האירועים הגדולים והבולטים נערכו בלונדון ובעוד ערים בבריטניה, במקסיקו סיטי - העיר המזוהמת בעולם - נערך אירוע דומה ושם הרוכבים העירומים התכסו בשכבת פיח דקה אחרי זמן קצר ברחובות העיר.

בפינלנד הם סתם התפשטו

בנושא הסביבה, דווקא ישראל שלא ערכה מקצה עירום, קיבלה אמש ציון לשבח מהאו"ם על ניקיון חופי הים התיכון בארץ. אבל בערי ישראל המצב לא מעודד. על פי דוח שפורסם במשרד להגנת הסביבה - אשדוד, חדרה חיפה ועוד ערים בישראל סובלות מזיהום אוויר מסוכן.

האירוע החושפני נערך ב-40 ערים שונות ברחבי העולם. חלק מרוכבי האופניים ניצלו את האירוע גם למטרות אחרות: הם הסירו את הבגדים וקראו לנהגים לשים לב לרוכבי האופניים. "אנחנו עירומים כי אנחנו רוצים להציג את רמת הפגיעות של רוכבי האופניים", אמרו. "רוכבי האופניים פגיעים ברחובות ממש כשם שהם פגיעים ללא בגדים".

אבל לפינלנד השמועה על האופניים לא הגיעה. שם מספר חובבי ספורט ונודיזם התפשטו במהלך סוף השבוע ויצאו למקצה של 10 קילומטרים בסגנון חופשי, לגמרי. בלי אג'נדה - סתם עירומים.