זה מטוס? ציפור? לא, זה בוש

הנשיא לשעבר ג'ורג' בוש האב מוכיח שהחיים ממש לא נגמרים בגיל 85: הוא החליט לחגוג את יום הולדתו בדרך מיוחדת - וקפץ ממטוס מגובה של 3 קילומטרים. "רק בגלל שאתה זקן, זה לא אומר שאינך יכול לעשות דברים מהנים", הסביר את הצעד הבלתי שגרתי. צפו בבוש נע בין שמיים לארץ

מרבית בני ה-85 מעדיפים לציין את יום הולדתם בדרך צנועה: ארוחה משפחתית או אולי מפגש מצומצם עם החבר'ה במרכז הקשישים. אבל הנשיא לשעבר, ג'ורג' בוש האב, ממש לא מוכן להסתפק בעוגת קצפת ונרות.

בסוף השבוע האחרון החליט הנשיא לשעבר בוש לציין את המאורע החשוב בדרך מעט לא שגרתית עבור אדם בגילו: צניחה חופשית מגובה של כשלושה קילומטרים.

אבל זו לא הפעם הראשונה שהאזרח מספר אחת לשעבר בארה"ב מוצא עצמו בין שמיים לארץ. גם את יום הולדתו ה-75 וה-80 הוא בחר לציין באותה דרך. הפעם, לצד "האבירים הזהובים", קבוצת הצניחה החופשית של צבא ארה"ב, המתינו לו על הקרקע גם בני משפחתו שצפו בהתרגשות.

"לא חייבים לשבת ולהזיל ריר בפינה"

לדברי הנשיא לשעבר, רעייתו ברברה תמכה ברעיון לקיים מפגן אווירי לאורך כל הדרך. בנו ג'ורג', שרק לאחרונה נפרד מהתפקיד הנשיאותי, גם כן לא הביע חשש לגורלו של האב. "אני חושב שזה פשוט מגניב לראות בן אדם בן 85 קופץ ממטוס", סיכם בחיוך.

בסיום החוויה הסביר בוש לעיתונאים שלא פספסו את ההזדמנות להנציח את הרגע, כי הוא חש צעיר וכבר מתכנן לחזור ולצנוח ביום ההולדת ה-90 שלו. הנשיא לשעבר אף ניצל את ההזדמנות ושיגר מסר לאלה הנמנים עם גיל הזהב. "רק בגלל שאתה זקן, זה לא אומר שאינך יכול לעשות דברים מהנים", הצהיר. "אפשר לצאת החוצה לעסוק בשלל פעילויות. לא צריך לשבת בפינה ולהזיל ריר".