קוריאה הצפונית שוב מאיימת: נגיב בכוח צבאי

אחרי שמועצת הביטחון של האו"ם החליטה אמש פה אחד כי יוחרפו הסנקציות נגד קוריאה הצפונית, משמיעה הבוקר המדינה הקומוניסטית קולות של איומים. פיונגיאנג מבטיח כי תגיב בכוח צבאי נגד ארה"ב ובעלות בריתה, אם יוצאו לפועל הסנקציות

המדינה הקומוניסטית לא שותקת להחלטת האו"ם (רויטרס)

קוריאה הצפונית לא יושבת בחיבוק ידיים לאיומים שצצים מצד האו"ם: הבוקר הודיעה המדינה הקוריאנית כי תגיב בכוח צבאי נגד ארה"ב ובעלות בריתה, אם המעצמה האמריקנית תוציא לפועל את הסנקציות של מועצת הביטחון של האו"ם. בנוסף, מאיימת קוריאה הצפונית כי תמשיך בתכניתה הכוללת חמשת טילים בעלי ראשי נפץ גרעיניים.

איומיה של המדינה האסיאתית מגיעים לאחר כינוסה של מועצת הביטחון של האו"ם אמש, בה אושרה הטלת סנקציות על קוריאה הצפונית, בעקבות ניסוי הנשק הגרעיני שערכה בחודש האחרון. הצעת ההחלטה, שנוסחה על-ידי ארה"ב, מיועדת לגרום פגיעה קשה בכלכלת המדינה. נציגי המדינות החליטו לאסור על ייבוא נשק מקוריאה הצפונית וכן על הפסקת מכירת נשק למדינה, מלבד נשק שמוגדר נשק קל - למשטרו של קים ג'ונג איל.

בנוסף, החליטו נציגי המדינות באו"ם להפעיל פיקוח בינלאומי על הסחורות שנשלחות לצפון קוריאה, במסגרתו יוחרמו כלי נשק שיישלחו דרך הים והאוויר, כאשר כל סחורה כזו שתיתפס תישלח להשמדה.

עם זאת, מבהירים בוושינגטון כי לארה"ב אין כוונה לתקוף את קוריאה הצפונית, אך הביעו חשש כי קוריאה מנסה למכור את טכנולוגיית הגרעין שפיתחה למדינות אחרות.

עוד באותו הנושא:

ארה"ב חוששת שפיונגיאנג מתכנן ניסוי שלישי

קוריאה הצפונית מאיימת: נעשה שימוש התקפי בנשק הגרעיני