האו"ם מחריף את הסנקציות נגד קוריאה הצפונית

האו"ם משיב: שבועיים לאחר הניסוי הגרעיני שערכה קוריאה הצפונית, החליטו נציגי האו"ם להפעיל פיקוח משלוחי הנשק מהמדינה ואליה, כדי להרחיב את הפגיעה הכלכלית בה. כעת נשואות העיניים בעולם לפיונג יאנג, שכבר איימה בעבר במתקפת נגד במקרה של הרחבת הסנקציות

מחריפים את הסנקציות (רויטרס)

תגובת מועצת הביטחון של האו"ם לניסויים הגרעיניים של קוריאה הצפונית לא איחרה לבוא: כשבועיים לאחר הניסוי הגרעיני שערכה קוריאה הצפונית בשטחה, אישרה הערב מועצת הביטחון של האו"ם את הצעת הרחבת הסנקציות על המדינה.

הצעת ההחלטה, שנוסחה על-ידי ארצות-הברית, מיועדת לגרום פגיעה קשה בכלכלת המדינה. נציגי המדינות החליטו לאסור על ייבוא נשק מקוריאה הצפונית וכן על הפסקת מכירת נשק למדינה, מלבד נשק שמוגדר נשק קל - למשטרו של קים ג'ונג איל.

בנוסף, החליטו נציגי המדינות באו"ם להפעיל פיקוח בינלאומי על הסחורות שנשלחות לצפון קוריאה, במסגרתו יוחרמו כלי נשק שיישלחו דרך הים והאוויר, כאשר כל סחורה כזו שתיתפס תישלח להשמדה.

גורמים בצפון קוריאה מבטיחים להגיב בתקיפה

מעבר למבחן התוצאה על אכיפת הסנקציות שהוטלו הערב, מצפים כעת ברחבי העולם לראות מה תהיה תגובתה של צפון קוריאה לחבילת העונשים. זאת, לאחר שהשבוע איימו גורמים רשמיים במתקפה חסרת תקדים המקרה שהסנקציות יוחרפו.

נציג ארצות הברית רוזמרי די קרלו, אמר ל-15 המדינות החברות במועצת הביטחון שהסנקציות החריפות להגדרתו נגד פיונג יאנג, נועדו לבודד אותה ולעצור את שאיפותיה להשתמש בנשק גרעיני. הסנקציות מצטרפות להגבלות נוספות שהוטלו בעבר על קוריאה הצפונית בגין מהלכיה הצבאיים.