ארה"ב: ייתכן עוד ניסוי גרעיני בקוריאה הצפונית

גורמים בממשל האמריקני מעריכים כי פיונגיאנג נערכת לניסוי גרעיני נוסף, השלישי במספר. במערב מסרבים לעבור בשתיקה על התוקפנות ומועצת הביטחון של האו"ם תדון בהחמרת הסנקציות הרפובליקה הקומוניסטית

לא עוזרים האיומים ולא מועילות הסנקציות: בממשל האמריקני מעריכים כי קוריאה הצפונית ממשיכה להתעלם מאזהרות המערב ונערכת לניסוי גרעיני נוסף, השלישי במספר.

לדברי גורם בכיר בארה"ב, יש בידי וושינגטון סימנים המעידים כי פיונגיאנג נערכת לבצע ניסוי כזה כבר בזמן הקרוב.

במקביל לדיווחים, צפויה מועצת הביטחון של האו"ם לדון היום בהחמרת הסנקציות על הרפובליקה הקומוניסטית. בין היתר מתכוונות המדינות החברות במועצה לבחון אפשרות לפיה ייבדק כל מטען ימי אשר מגיע ויוצא מקוריאה הצפונית ולנתק פעילות עסקית עמה.

ארה"ב: לא נסכים לגרעין

אתמול ניסה שר ההגנה האמריקני, רוברט גייטס, להעריך את תגובת הממשל בפיונגיאנג לסנקציות המתוכננות, ואמר כי הוא לא צופה מתקפה צבאית כצעד מחאה. "עם זאת יהיה זה לא נבון לפסול אפשרות כזו", הדגיש גייטס.

בארה"ב ממשיכים לעקוב בדאגה אחר הפעילות הגרעינית באסיה ומבהירים את עמדתם בנושא באופן ברור. "לא נסכים שקוריאה הצפונית תחזיק ברשותה נשק גרעיני", הסביר אתמול בתקיפות השליח האמריקני המיוחד לאזור, סטיבן בוסוורת'. "הדיפלומטיה תישאר רלוונטית אם קוריאה הצפונית תגלה עניין לעמוד במחויבויותיה הבינלאומיות ולשפר את יחסיה עם העולם החיצוני. אם לא, ארה"ב תעשה את שמוטל עליה למען ביטחונה ולמען ביטחון בנות בריתה".