דיווח: ל-2 מנוסעי טיסת "אייר פראנס" היה קשר לארגון טרור

התפתחות בחקירת התרסקות המטוס הצרפתי: העיתון "ל'אקספרס" מדווח היום כי השרותים החשאיים הצרפתיים גילו כי לשניים מהנוסעים שנהרגן היה קשר לארגון טרור איסלאמי קיצוני. עם זאת, הזיהוי עדיין אינו וודאי בשלב זה. חקירת האסון נמשכת

שרידי המטוס בים, אתמול (רויטרס)

שירותי המודיעין הצרפתיים איתרו קשר בין שניים מנוסעי מטוס "אייר פראנס" שהתרסק באוקיינוס לבין ארגוני טרור איסלאמי - כך מדווח היום העיתון הצרפתי "ל'אקספרס".

חקירת התרסקות המטוס הצרפתי שהיה בדרכו מריו דה-ז'נירו נמשכת: על פי הדיווח, אנשי המודיעין של צרפת עברו על רשימת הנוסעים ומצאו קשר מסתורי בין שניים מהנוסעים שנספו לבין ארגון טרור איסלאמי קיצוני.

לטענת השרות החשאי הצרפתי, הזיהוי עדיין אינו וודאי ויש עדיין צורך להוכיח שלא מדובר ב"צירוף מקרים" של שמות זהים.

איתות אחרון מהאוקיינוס

האסון הנורא בהיסטוריה של "אייר פראנס" (רויטרס)
בשבוע שעבר אותרו סימנים ראשונים למטוס בלב האוקיינוס האלטנטי. יותר מ-25 גופות נמשו עד כה מהמים, לצד מושבים, תיקי מסמכים, כרטיסי טיסה ופנקסים שונים. כוחות החילוץ הצרפתים והברזילאים ממשיכים במאמצים כבירים למצוא גופות נוספות. כמו כן נעשים מאמצים לפענח את הקופסה השחורה של המטוס, במטרה לברר מה הייתה סיבת ההתרסקות.

טיסה 447 של מטוס "איירבוס" מסוג A330 המריאה ביום ראשון שעבר מריו דה-ז'נירו לכיוון צרפת, כשעל סיפונה 228 נוסעים ואנשי צוות. כעבור ארבע שעות ניתק עימה הקשר, והודעת המצוקה האחרונה ממנו התקבלה כשהיה באזור האוקיינוס האטלנטי. על פי ההערכות, כל 228 הנוסעים ואנשי הצוות נהרגו באסון, הכבד ביותר בהיסטוריה של התעופה בצרפת.