מנהיג הימין בבריטניה חטף מטח ביצים

מסיבת העיתונאים שכינס ניק גריפין אתמול מול בית הנבחרים הבריטי הופרעה תוך דקות ספורות על ידי עשרות מפגינים. הם זרקו עליו ביצים ומחו כנגד ה"פשיזם", כפי שהם מכנים זאת, שמפלגת ה-BNF, מפלגת הימין הקיצוני, דוגלת בו

מנהיג מפלגת הימין הקיצונית בבריטניה, ניק גריפין, חטף אתמול מטח ביצים בהפגנה שהתקיימה נגדו על ידי ארגון "אנטי-פשיזם". חברי הארגון טענו כי לאחר המעשה מכונית, בה נהג חבר המפלגה, פגעה בשני מפגינים.

גריפין היה במסיבת עיתונאים מחוץ לבניין הפרלמנט הבריטי בלונדון, שעה שהמפגינים התפרצו למקום ואילצו אותו להפסיק את האירוע. הוא הספיק לדבר רק מספר דקות, בהן ביקר את כותרות עיתוני הבוקר שתקפו את מפלגתו - אליה לא מתקבלים לא-לבנים, עד שעשרות המפגינים הגיעו.

שוטרים ומאבטחים ליוו את גריפין בתוך הקהל אל מכוניתו. ברגעים האלה פגע בכתפיו ובראשו מטח ביצים. "בעטו בנו ונתנו לנו אגרופים", סיפר ראש המפלגה הימנית מאוחר יותר לרשת החדשות סקיי. בנושא ההאשמות שחבר מפלגתו דרס מפגינים אמר גריפין, "אם מישהו מהאספסוף הזה קפץ לפני המכונית, זו בעיה שלהם".

"זו תצוגה אומללה של אלימות האספסוף", הוסיף גריפין, שנבחר לאחרונה לחבר בפרלמנט האירופי. לטענתו, הקבוצה המדוברת אורגנה על ידי המפלגה המתחרה - מפלגת הלייבור.