מדהים: לידת לוויתן מול המצלמות

בעולם כולו יש רק מאה אלף לוויתנים מסוג "בלוגה", הלידה הזו שתועדה במצלמות היא הלידה השנייה באקווריום של ונקובר - אבל הראשונה שצולמה. לא תאמינו איך זה נראה

לראות אישה יולדת זה תמיד מחזה מרגש, אך דמיינו לכם לידה של תינוק - במשקל 70 ק"ג. התינוקת בעלת המשקל העצום היא גורת לוויתן מסוג "בלוגה" באורך 152 ס"מ. זהו הלוויתן השני שנולד באקווריום בוונקובר, קנדה, בשנה האחרונה.

היונקת המימית בת יומה חילצה את זנבה לפני הראש המיוחד שמאפיין את זן ה"בלוגה". בתמונות המדהימות ניתן לראות כי הזנב כבר מתנועע ואז ה"גורה" דוחפת את גופה במהירות לפני המים כדי לקחת שאיפה ראשונה של אוויר.

בעולם כולו יש רק 100 אלף לווייתני בלוגה, אשר ידוע גם בשם "לווייתן לבן", בגלל הצבע הבהיר שלו. בטבע הלווייתנים האלו חיים במי האוקיינוס הארקטי. תושבי קנדה ומפרץ ההאדסון זוכים לראות אותם עולים לפני המים מידי פעם.

15 חודשי הריון - ויום שלם של צירים

גורת הבלוגה הזו נולדה לאם בת 21 בשם "אורורה", אחרי 15 חודשי הריון. צירי הלידה נמשכו יום שלם, הקהל הרב של עובדי האקווריום והמבקרים עמדו והריעו לאם לכל אורך הדרך.

לידות הבלוגות מסוכנות מאוד ורק מחצית מהעוברים מצליחים לשרוד את הלידה הארוכה. אבל ד"ר מרטי הלנה, ראש צוות הווטרינרים מהאקווריום של ונקובר אמרה שהאם אורורה ובתה שעדיין לא זכתה לשם, במצב טוב. "יש כמה שלבים קריטיים אותם הגורה תעבור בימים והשבועות הקרובים", אמרה ד"ר הלנה והוסיפה "אורורה היא אם מצוינת, היא כבר הוכיחה את עצמה בעבר".