לא קל להיות חבר של ברלוסקוני

התקשורת הצ'כית זיהתה את ראש הממשלה לשעבר מיראק טופולאנק בין החוגגים המעורטלים במסיבה הפרועה של ברלוסקוני בשנה שעברה. "אני האיש בתמונות", נאלץ טופולאנק להודות, אך מייד הסתייג: "התמונות אינן אמיתיות"

זו לא הפעם הראשונה שמיראק טופולאנק, ראש ממשלת צ'כיה לשעבר, מסתבך עם הצלמים. בשנה שעברה הוא שלח אגרוף לפניו של צלם שצילם את פניו של בנו התינוק. אבל המאבק אליו נקלע השבוע עשוי להזיק לתדמית שלו, עוד הרבה יותר.

בתמונות שפורסמו בסוף השבוע נראה טופולאנק עירום, מבלה עם חברו הטוב, ראש ממשלת איטליה סילביו ברלוסקוני. השניים תועדו ליד הבריכה, מוקפים בנערות צעירות בלבוש מינימלי - אם בכלל.

ברלוסקוני הצליח למנוע פרסום של 700 תמונות מהאירוע המביך, שנערך במאי 2008. ואולם, חמש תמונות מהאוסף הצליחו להגיע בכל זאת למערכת העיתון הספרדי "אל פאיס". עכשיו הפוליטיקאי הצ'כי נאלץ להודות - "זה אני שם בתמונות".

"התמונות לא אמיתיות"

טופולאנק לא התנדב לספר על מעלליו עם ראש הממשלה האיטלקי, אך הודה כי נטל חלק במסיבה של ברלוסקוני בסרדיניה. "כן זה אני שם, אבל התמונות שונו. התמונות האלו לא אמיתיות", אמר הצ'כי בסוף השבוע לעיתונאים. "זו התערבות לא ראויה בחיים הפרטיים שלי, אין דבר פסול במה שעשיתי", הוא הוסיף. "זו הייתה מסיבה פרטית, היא לא נערכה על חוף ציבורי", ניסה לסנגר על עצמו.

התמונות השערורייתיות עוררו הדים גם בצ'כיה. ג'ירי פארובק, איש המפלגה הסוציאל- דמוקרטית במדינה, ונמנה עם מתנגדיו של טופולאנק מהמפלגה, אמר כי ראש הממשלה לשעבר "סובל מתשישות מוחית".

ואולם, בצ'כיה סבורים כי גל הביקורת יעבור. "הדעה הציבורית על טופולאנק לא תשתנה בגלל התמונות", אמר היום עיתונאי מקומי. "יש כל כך הרבה ציפורים מוזרות בפוליטיקה הצ'כית - הוא פשוט יהיה חלק מהלהקה", הוא הוסיף.