אובמה בסעודיה: חשוב היה לי להגיע למקום בו דת האיסלם נרקמה

הנשיא אובמה החל את ביקורו הראשון במזרח התיכון, ביקור שהחל בקבלת פנים בסעודיה. המלך עבדאללה הגיע כדי לקבל את פניו של אובמה בריאד. השניים דנים בין השאר בקונפליקט הערבי-ישראלי. מחר יישא אובמה במצרים את הנאום שכל המוסלמים מחכים לו. הנאום ישודר כאן בשידור חי

נשיא ארה"ב הגיע היום למזרח התיכון בניסיון להדק את היחסים עם העולם הערבי: ברק אובמה החל את ביקורו הראשון בסעודיה. מחר הוא יישא את הנאום לו מצפה כל העולם בקהיר. 

"חשבתי שמאוד חשוב להגיע למקום בו דת האיסלם נרקמה, ולדון פנים מול פנים עם המלך על הקונפליקט באזור", הסביר הנשיא את הבחירה בסעודיה כתחנה ראשונה לביקור.

המלך עבדאללה הגיע כדי לקבל את פניו של אובמה בבירה ריאד. השניים דנים, בין השאר, על הקונפליקט הערבי-ישראלי. ההצעה הסעודית לנורמליזציה בין ישראל למדינות ערב כוללת נסיגה מלאה מאדמות פלסטיניות, הקמת מדינה פלסטינית ופיתרון הולם לפליטים. "אני בטוח ששיתוף פעולה בין ארה"ב לסעודיה יקדם את מכלול הנושאים הקשורים לשתי המדינות", הבהיר אובמה.

הנשיא האמריקני צפוי להגיע מחר למצריים, שם יישא את נאומו המדובר לעולם המוסלמי. מצרים הזמינה היום את ראש משרד האינטרסים האירני, להאזין לנאום החשוב. אנחנו בחדשות 2 באינטרנט נעביר בשידור חי הנאום מחר ב-12:30 בצהריים.

בן לאדן מנסה לקלקל

הנשיא האמריקני מנסה להעביר מסר של פיוס למוסלמים, אבל דקות לאחר נגיעת גלגלי המטוס הנשיאותי, אייר פורס 1, ברשת הטלוויזיה אל ג'זירה פירסמו קלטת שמע חדשה של מנהיג אל-קעידה אוסמה בן-לאדן.

בקלטת תוקף בן-לאדן את המדיניות של הנשיא האמריקני כלפי העולם המוסלמי ומאיים - נתקוף על אדמת ארצות הברית.