הקרנבל הגיע לברלין

מאות אלפים יצאו אתמול לרחובות בירת גרמניה כדי לחגוג את קרנבל התרבויות מהגדולים והססגוניים בעולם. בסך הכל צעדו 4700 איש ברחובות מ-100 להקות שונות, כל זאת לעיניהם של 700 אלף ברלינאים ותיירים שמחים ומרקדים. וכרגיל הברזילאים גנבו את ההצגה, בעזרת כמה ברזילאיות עם הרבה חוש קצב - ובלי הרבה בגדים.

הקיץ הגיע גם לברלין - ואיתו קרנבל התרבויות מהגדולים והססגוניים בעולם. מאות אלפים יצאו אתמול לרחובות בירת גרמניה, ונראה שגם העננים התפנו כדי לא להסתיר לשמש את המצעד הצבעוני. 

הצועדים, אמנים שמתגוררים בעיר ייצגו כל אחד את תרבות מדינת המקור שלו. הם עברו מרחק של כמה קילומטרים בתוך שכונת קרוייצברג, אחת השכונות במזרח ברלין שמושכת אליה צעירים מכל רחבי העולם. 

חמישה שוויצרים הביאו איתם את קרנות האלפים הארוכות שלהם והצליחו להפיק משהו שניתן אולי לכנות בשם 'מוזיקה'. מהגרים סינים יצאו עם כלי הקשה מסורתיים וגרמו לילדים לבכות בבהלה, ומהגרים מאפריקה הרקידו את הקהל עם כלי נגינה אקזוטיים.

הברזילאיות גנבו את ההצגה

כרגיל, הברזילאים גנבו את ההצגה בעזרת כמה ברזילאיות, עם הרבה חוש קצב - ובלי הרבה בגדים. בסך הכל צעדו 4700 איש ברחובות ברלין, מ-100 להקות שונות. תושבת ברלין שמלווה את קרנבל התרבויות בעיר כבר 7 שנים אמרה "זה מדהים, זה פשוט נפלא המצעד הזה - הצבעים, הכל, אפילו מזג האוויר ".

זו השנה ה-13 שקרנבל התרבויות נערך בעיר, והשנה ספרו המארגנים לא פחות מ-700 אלף (!) איש.