רופא הפלות מוכר נורה למוות בכנסייה בקנזס

ד"ר ג'ורג' טילר בן ה-67 מוכר ברחבי ארה"ב הודות להפלות שביצע בנשים שנמצאות בהריון מתקדם. עבודתו עוררה מחלוקת קשה בעיירה בה גר וגררה הפגנות המוניות שנערכו במהלך השנים מחוץ למרפאתו. משטרת וויצ'יטה עצרה חשוד במעשה. הנשיא אובמה הביע זעזוע מהאירוע וכינה אותו "רצח"

ד"ר ג'ורג' טילר, רופא הפלות ידוע שפעל בוויצ'יטה שבמדינת קנזס, נורה הלילה למוות בכנסיה בעיר. עבודתו של טילר, שנהג לבצע הפלות בשלבי מתקדמים של היריון, הייתה שנויה במחלוקת בקרב אנשי הקהילה בעיר. כעת בודקים במשטרה האם הרג העוברים הוביל למותו של הרופא.

לדברי המשטרה המקומית, זמן קצר לאחר הרצח, נעצר חשוד במעשה, אדם בן 51 אשר מוכר למשטרה בעקבות שתי תקיפות שביצע בעבר. "אנו חשים כי זהו מעשה של אדם בודד", אמר סגן המפקד של משטרת וויצ'יטה, טום סטולץ. "יחד עם זאת החקירה נמשכת".

הרופא בן ה-67 נהרג מקליע בודד שנורה לעברו בזמן ששהה בכנסייה בה נהג להתפלל. תחילה דיווחו אמצעי התקשורת על אדם מוכר שנורה למוות בכנסייה, ורק זמן קצר לאחר מכן אישרה המשטרה שמדובר ברופא הידוע.

נשיא ארה"ב הביע זעזוע מהרצח

נשיא ארצות הברית ברק אובמה, התייחס לאירוע ואמר כי הוא חש "זעזוע" מרציחתו של הרופא. לדברי הנשיא, אלימות אינה הפתרון לחילוקי דעות בנוגע להפסקת היריון, והוא אף כינה את הירי בכנסייה "רצח".
טילר נודע ברחבי ארצות הברית כאחד הרופאים הבודדים שמבצעים הפלות בשלבים מתקדמים של ההיריון. המרפאה שלו היוותה מוקד לפעולות מחאה מצד מפגינים שמרנים, שכינו את מעשיו רצח תינוקות. טילר ניצל בעבר מניסיון התנקשות בו ירה לעברו מפגין לפי 16 שנה.