מישל וברק יוצאים לדייט ניו יורקי

איך נשיא ארה"ב מרשה לעצמו לצאת עכשיו לדייט? אובמה מסביר: "אני לוקח את אשתי לניו יורק מפני שהבטחתי לה לעשות כך, הבטחתי לה במהלך הקמפיין שאקח אותה לברודווי אחרי שכל זה יסתיים". והבטחות, כידוע, צריך לקיים. צפו בדייט הנשיאותי

בני הזוג אובמה ברחו לכמה שעות מהבית הלבן בוושינגטון לדייט נשיאותי בניו יורק, שכלל ארוחת ערב רומנטית ומחזה בברודווי.

ברק ומישל אובמה הגיעו במסוק הנשיאותי לגורדי השחקים של מנהטן, ירדו לאכול ב"בלו היל" - מסעדה קטנה בגריניץ' וילג', ומשם המשיכו לברודווי, לחלק האומנותי של הערב. הם צפו במחזה "ג'ו טרנר בא והולך", מחזה חברתי - פוליטי, שמנתח את החיים באמריקה אחרי העבדות.

זהו הביקור הראשון של בני הזוג הנשיאותי ב"תפוח הגדול" מאז הכניסה לבית הלבן. הצפייה המשותפת של הנשיא ורעייתו במחזה בברודווי ודאי תסייע לתקומה המפתיעה של דרך התיאטראות האמריקנית - לא פחות מ-43 מחזות חדשים עלו שם בחודש האחרון. הגירסה החדשה של "סיפור הפרברים" שוברת שיאים בהכנסות, ואפילו מחזות חדשים מצליחים לשרוד. איש לא מאמין שרק לפני חודש האורות בברודווי דעכו.

בתקשורת האמריקנית שואלים, כמובן, איך הנשיא אובמה יכול להרשות לעצמו להניח את הבעיות בכלכלה, במזרח התיכון והבעיות עם הצפון קוריאנים בצד - ולצאת לערב של בילויים בחוץ. הנשיא מצידו  עונה למבקרים שהבטחות צריך לקיים: "אני לוקח את אשתי לניו יורק מפני שהבטחתי לה לעשות כך במהלך הקמפיין", אמר אובמה, "הבטחתי לה שאקח אותה לברודווי אחרי שכל זה (המרוץ לנשיאות) יסתיים". הבטיח - וקיים.