45 שנה בכלא לגבר שהדביק באיידס

4 שנים עברו מאז קיבל פליפה פאדיאו מטקסס את תוצאת הבדיקה שבישרו לו כי הוא נשא איידס, אך זה לא מנע ממנו לקיים יחסי מין לא מוגנים עם נשים ולהדביק 6 מהן במחלה. לאחר ששמע חבר המושבעים את עדויות הקורבנות הוא החליט כי הדרך היחידה לעצור את פדיאו - היא להושיבו מאחורי סורג ובריח

הרס חיים של 6 נשים (אילוסטרציה)

פליפה פאדיאו לא הראה כל רגש בזמן שבית המשפט בטקסס גזר היום את דינו. פאדיאו אף לא הניד עפעף כששמע כי עליו לרצות 45 שנות מאסר על כך שהדביק ביודעין שש נשים בנגיף האיידס.

מוקדם יותר השבוע הרשיעו המושבעים את "הקזנובה" בן ה-53 מטקסס ב-6 סעיפים של תקיפה חמורה באמצעות נשק קטלני, וקבעו כי למרות שידע עוד בשנת 2005 כי הוא נושא את הנגיף הקטלני, הוא בחר לא לספר זאת לבנות זוגו וקיים עימן יחסי מין לא מוגנים.

טוען שאחת הנשים הדביקה אותו מלכתחילה

"הוא גזר עליהן גזר דין מוות", טענה עוזרת התובע ליסה קינג בפני המושבעים. "מגיע לו מאסר עולם".
ההגנה ביקשה כי פאדיאו, מורה לאמנויות לחימה לשעבר, יישלח לרצות 20 שנות מאסר בלבד. "בזמן שהוא ישוחרר הוא כבר יהיה זקן מכדי לגרום לנזק", הסביר פרקליטו.

למרות עצת עורך דינו, פאדיאו עצמו עלה על דוכן העדים, דחה את ההאשמות החמורות נגדו וטען כי הוא הקורבן. לדבריו, שותפותיו למיטה נהגו לקיים יחסי מין עם גברים רבים, ולא מן הנמנע שאחת מהן היא זו שהדביקה אותו.

אך המושבעים לא השתכנעו. הם שמעו את עדויות הנשים הכואבות והדומעות שסיפרו זו אחר זו איך חייהן נהרסו. הן הוסיפו כי הן חוששות לעתידן במקרה שפאדיאו ירצה עונש קצר וישוחרר. "הוא כבר ניסה להרוג אותי פעם אחת", העידה בעיניים אדומות ברברה סאתרלנד. "אני חוששת שהוא ינסה לעשות זאת שוב".