מגבירים כוננות מול צפון קוריאה

וושינגטון וסיאול מעבירות מהלך: כוחות צבא מדרום-קוריאה ומארה"ב העלו את רמת הכוננות שלהם בחצי האי הקוריאני, כך נמסר ממשרד ההגנה בסיאול. אמש אמרה שרת החוץ קלינטון כי וושינגטון לא תשב בחיבוק ידיים לאור חידוש הפעילות הגרעינית, ובאו"ם החליטו הלילה באופן עקרוני כי יש להטיל על קוריאה הצפונית סנקציות

לאחר הניסוי הגרעיני שביצעה, קוריאה הצפונית עומדת מול לחץ בינלאומי עצום. הכוחות המשותפים של צבא דרום-קוריאה וצבא ארצות הברית העלו את רמת הכוננות שלהם בחצי האי הקוריאני לרמה הגבוהה ביותר מאז 2006, כך נמסר ממשרד ההגנה בסיאול. במסגרת זו יוגברו התצפיות האוויריות בשמי צפון-קוריאה וישונעו כוחות.

גורמי מפתח במועצת הביטחון של האו"ם הסכימו הלילה באופן עקרוני כי יש להטיל על קוריאה הצפונית סנקציות. זאת, לאחר שהפרה את החלטת האו"ם וערכה ניסוי גרעיני.

מקורות דיפלומטיים סיפרו כי ההסכם התקבל בתום שיחות שערכו אתמול יפן וחמשת החברות הקבועות במועצת הביטחון – ארצות הברית, בריטניה, צרפת, סין ורוסיה.

שרת החוץ האמריקאית הדגישה אמש כי וושינגטון לא תשב בחיבוק ידיים לאור חידוש הפעילות הגרעינית, ובקרמלין זימנו את שגריר המדינה הקומוניסטית לשיחה.

אמש הודיעה צפון-קוריאה כי היא אינה מחוייבת עוד להסכם שביתת הנשק שסיים את מלחמת קוריאה ב-1953.

הצצה לשטיפת המוח הצפון-קוריאנית