בארסה אלופת אירופה

המשחק שהבטיח - קיים. צופי הכדורגל בעולם ראו אמש כדורגל משובח עם הזדמנויות רבות. אך בסופו של דבר שערים של אטו ומסי הכריעו את המשחק והפכו את הקבוצה הענקית של גווארדיולה לאלופת אירופה החדשה. היונייטד של פרגוסון ימתינו, לפחות עד השנה הבאה.

עונה מדהימה של הקטלונים הגיעה לסיומה בדרך הכי ראויה: זכייה שלישית בליגת האלופות והשלמת טרבל היסטורי עם 0:2 על היונייטד בגמר. סמואל אטו כבש בפעם השנייה בגמר ליגת האלופות וליונל מסי הוכיח שהוא לא עוד שחקן.

בארסה של השנה שברה כל כך הרבה שיאים, הכדורגל האדיר שהיא העניקה לצופי הכדורגל ולאוהדים שלה, המבצעים מבריקים ורגעי קסם שסיפקה הביאו למצב שנראה שהטקס בסיום המשחק הכתיר אותה לא רק לאלופת אירופה, אלא גם לאחת הקבוצות הגדולות בהיסטוריית המשחק.

המשחק התחיל דווקא בלחץ של האנגלים, כאשר רונאלדו מנסה את כוחו שוב ושוב לעבר השער הקטלוני, אך לאחר עשר דקות של משחק הגיע התפנית, אטו כבש ונתן את האות לשאר שחקני בארסה להשתלט על המשחק, וכך היה.

מהדקה העשירית ועד לסוף המשחק בארסה שלטה בקצב והראתה לכל מי שפקפק בקבוצה של גווארדיולה, שלא מדובר בעוד קבוצה אלא באחת הקבוצות הגדולות שנראו.

השער השני הושג בדקה ה-70, אסיסט מצויין של המנוע של בארסה, צ'אבי, נחת על ראשו של ליונל מסי, שבנגיעה הסיט לרשת האנגלית, 2:0.

בדקה ה-72 רונאלדו יכול היה לצמק, אבל בעט מ-3 מטרים לגופו של ואלדס. בדקה ה-78 סקולס היה חייב לראות אדום אחרי כניסה קשה בבוסקטס, אבל למזלו השופט ריחם והסתפק בצהוב. בדקה ה-85 התקפה מהממת של ברצלונה כמעט והביאה את השלישי, אבל פויול החמיץ ממצב קורץ מול ואן דר סאר. שלוש דקות של תוספת זמן לא שינו דבר. בארסה, ראויה ויפה, היא אלופת אירופה.

40 מאוהדי קבוצת הכדורגל ברצלונה נעצרו הלילה בעיר, בעת שהתפרעו בעקבות זכיית קבוצתם באליפות אירופה.
במגרש ברומא היה גם ראש ממשלת ישראל לשעבר אהוד אולמרט, שניצל היטב את הזמן הפנוי שיש לו מאז עזב את תפקידו וטס לרומא לראות את המשחק.

אלפים חגגו הלילה בספרד את הניצחון. בכמה מקרים נופצו חלונות ראווה, הושלכו פחיות, בקבוקים ואבנים לעבר המשטרה. השוטרים הגיבו בירי כדורי גומי ופיזרו את החוגגים.

ההכנות לגמר הגדול