ארה"ב: פורסמו צילומי הנהג שדהר עם מכוניתו בבניין העירייה

בפעם הבאה שאתם מקבלים דוח חניה מפקח עירוני, כדאי שתזכרו את המקרה הבא: על מרקוס ג'ונסון מוויצ'יטה, קנזס, נגזרו לא פחות מ-10 שנות מאסר לאחר שנכנס עם מכוניתו לבניין העירייה. ג'ונסון נסע במסדרונות ונתפס במצלמות האבטחה

מרקוס ג'ונסון בן ה-33 מארצות הברית מתכונן עכשיו היטב לבלות 10 שנות מאסר בכלא, לאחר שבילה עם מכוניתו עמוק בתוך בניין העירייה של וויצ'יטה, קנזס. בית המשפט, שגזר עליו היום את העונש, התיר גם לפרסם לראשונה את הצילומים שתיעדו את הנסיעה הפרועה הזו.

ג'ונסון בחר להיכנס עם מכוניתו דרך דלת הזכוכית של בניין העירייה בינואר 2008. הוא לא עצר ברחבת הכניסה, המשיך במסדרונות תוך כדי הפחדת העובדים, חלף על פני משרדו של ראש העיר והגיע בסופו של דבר לקיר החניון של העירייה - אבל מהצד הלא נכון. וכל הנסיעה המטורפת הזו תועדה במצלמות האבטחה של העירייה.

בגזר הדין קבע בית המשפט של מדינת קנזס כי ג'ונסון ביצע עבירת רכוש קשה ואף הרשיע אותו בשני סעיפים של תקיפה ואיומים של עובדי עיריית וויצ'יטה.

על פי עדות של אחד מאנשי העירייה, ג'ונסון יצא למסע הרכוב בבניין העירייה אחרי ששוטר דרש ממנו להחליש את המוזיקה שבקעה ממכוניתו כשחנתה סמוך למרכז מסחרי. ג'ונסון לא החליש את המוזיקה, הכניס להילוך ויצא בנסיעה פרועה לכיוון בניין העירייה. הוא עלה לכניסה, חדר את מערך האבטחה ושבר את דלת הזכוכיות העבה עם פגוש מכוניתו, שנסעה במהירות של יותר מ-60 קמ"ש. 
 
התקרית עלתה למשלם המיים בוויצ'יטה כ-200 אלף דולרים - על התיקונים. עוד סכום רב יישפך על עמודי אבטחה שנבנים סביב הבניין, כדי למנוע אופנה של מבקרים ממונעים בבית העירייה.