מול המצלמה: פוליטיקאית בקנדה אכלה לב של כלב ים

מישל ג'אן, מושלת אחת המדינות בקנדה, לא הסתפקה בביקור תומך בקהילת הציידים. היא החליטה לגשת ללב העניין ולאכול לב של כלב ים, לא מבושל, כדי להביע את התנגדותה לחוק שאוסר על ייבוא מוצרי כלבי ים. "אתם יודעים מה. זה טעים מאוד, זה טרי", אמרה בפה מלא. זהירות: התמונות קשות לצפייה

תאכלו את הלב: מושלת קנדית אכלה לב של כלב ים מול מצלמות הטלוויזיה, כדי להדגיש את תמיכתה בקהילת הציידים ולאותת לאיחוד האירופי שיש מי שלא מרוצה מחקיקה נגד ייבוא מוצרי כלבי הים.

מישל ג'אן, מושלת מדינת המלכה אליזבת' ה-2 שבקנדה, הגיע לעיירת אסקימוסים בצפון המדינה כדי להביע תמיכה מפתיעה ולא ממש פופולרית בעולם המערבי - בציידי כלבי הים. בני הקהילה ספגו השבוע מכה כלכלית, לאחר שהאיחוד האירופי אישר איסור ייבוא של מוצרי כלבי הים בטענה שהצייד הוא אכזרי.

המושלת הקנדית לא הסתפקה בפגישה עם הציידים. היא החליטה לגשת ללב העניין ולאכול לב לא מבושל של כלב ים. אחרי שטעמה את ה"מעדן", היא אמרה "זה טעים מאוד, ניסיתי את ליבו של כלב הים, זה טרי".

"מה שחוויתי עוד היה השימוש באולו. זה היה הסכין המסורתי בו הנשים היו חותכות את הבשר. אני מרגישה שאני ממש לומדת פעילות בת אלפי שנים. אנשים צריכים להבין שיש המון כבוד לחיה הזו שניצודה שנים ועכשיו מעוררת רגשות חמלה באנשים", הוסיפה המושלת בפה מלא.