פקיסטן: 30 הרוגים ו-120 פצועים בפיצוץ מכונית תופת

הטרור ממשיך להכות בפקיסטן: עשרות בני אדם נהרגו ויותר מ-100 נפצעו, כשמכונית תופת התפוצצה בסמוך לתחנת משטרה בעיר לאהור במזרח המדינה. מעוצמת הפיצוץ ניזוקו מבנים בסמוך לתחנת המשטרה. הערכה: הטליבאן עומד מאחורי הפיגוע

מראות הדם והגופות שבים להיראות הבוקר ברחובות פקיסטן: מכונית תופת שהתפוצצה בסמוך לתחנת משטרה בעיר לאהור במזרח המדינה גבתה את חייהם של לפחות 30 בני אדם, וגרמה לפציעתם של יותר מ-120 נוספים. סוכנויות הידיעות מדווחות על תקרית ירי שנפתחה מייד לאחר הפיצוץ העז שהרעיד את רחובות העיר.

מקורות ביטחוניים בעיר אומרים כי מדובר באחד הפיגועים הקשים שאירעו בה בחודשים האחרונים. על פי הדיווחים המגיעים מהאזור, מבנים רבים הסמוכים לתחנת המשטרה נפגעו, ביניהם גם מטה שירותי המודיעין. נזק רב נגרם גם לתשתיות ולמכוניות חונות.

הערכה: הטליבאן אחראי לפיגוע

רק לפני כחודשיים נהרגו באותה העיר חמישה בני אדם בתקרית ירי. 12 חמושים תקפו את אוטובוס נבחרת הקריקט של סרי לנקה בסמוך לאצטדיון, למרות האבטחה המשטרתית הכבדה. שמונה משחקני הנבחרת נפצעו, והטרוריסטים הצליחו להימלט מזירת האירוע.

ההערכות הן שארגון הטליבאן הוא שעמד מאחורי האירוע לפני כחודשיים, וכך גם מאחורי האירוע שהתרחש הבוקר. בחודש האחרון נפגע קשות הארגון בקרבות שמנהלים כוחות הביטחון הפקיסטניים עם לוחמיו, לאורך הגבול עם אפגניסטן.