קוריאה הצפונית ביצעה ניסוי נוסף

לאחר שהעולם כולו מיהר לגנות את הניסוי הגרעיני שערכה המדינה, מתקבלים עתה דיווחים על סדרה של ניסויים צבאיים נוספים. על פי דיווחי התקשורת הזרה, קוריאה הצפונית ביצעה ניסוי בטילים לטווח קצר המדמים פגיעה בכלי שיט ובמטוסים. מועצת הביטחון גינתה את הניסויים

ניסוי טילים, ארכיון (חדשות 2)

מתברר כי הניסוי הגרעיני שערכה קוריאה הצפונית אתמול לא היה אירוע חד פעמי, אלא רק סיפתח לניסויים צבאיים: המדינה ביצעה היום ניסוי נוסף, הפעם בשני טילים לטווח קצר. ניסוי זה מצטרף לדיווחים על ניסוי דומה בשלושה טילים לטווח קצר שנערך אתמול.

על פי הדיווחים, הניסוי היום בוצע בגרסה מתקדמת של טילים מסוג "אפודון" מתוצרת המדינה. הטילים יכולים להגיע לטווחים של מאה ואפילו מאתיים ק"מ.

שיגור הטילים התבצע מהחוף המזרחי של קוריאה הצפונית. ברשת סקי הבריטית דווח כי הטילים נחתו בים הפתוח. הרשת הבריטית הוסיפה כי טיל אחד דימה פגיעה בכלי שיט, ואילו הטיל השני דימה פגיעה במטוס.

מועצת הביטחון גינתה

מומחה של רשת החדשות CNN לא פוסל את האפשרות שמטרת הניסוי איננה לאיים אלא דווקא למכור. לדבר המומחה, ייתכן וקוריאה הצפונית מנסה להציג את ארסנל הנשק שלה לקונים פוטנציליים.

בטווח הטילים שנוסו היום נמצאות בין היתר יפן וקוריאה הדרומית שהביעו דאגה מיוחדת מהפעילות הצבאית של המדינה. יחד עם זאת, הקהילה הבינלאומית כולה מודאגת מאוד מהמהלכים האחרונים, גם בגלל שהמדינה איננה רק מייצרת נשק, אלא גם מויצאת אותו למדינות כמו סוריה, אירן וגם חיזבאללה.

הממשל בפיונג-יאנג הזהיר הבוקר את הקהילה הבינלאומית כי כל פעולה תוקפנית נגד המדינה תוביל להתנגדות של הצבא והעם. אמש, מנהיגים מהעולם כולו גינו את הניסוי הגרעיני שהמדינה הקומוניסטית ביצעה. מועצת הביטחון מתחילה לאבד את סבלונתה ביחס למנהיג קוריאה הצפונית, והלילה היא גינתה את הניסויים.

ישראל מצטרפת למגנים

"הניסוי הגרעיני מהווה תמרור אזהרה וממחיש את חומרת המשבר הגרעיני" - כך אומר הבוקר נשיא המדינה שמעון פרס בעת ביקור שערך בבית הספר "שבח מופת" בתל אביב.

הנשיא הדגיש את הקשר שבין הניסוי הזה לנושא האירני. "צפון קוריאה, כמו אירן מצפצפת על העולם, שוברת גדרות וגבולות ופוגעת פגיעה קשה בביטחון העולם החופשי", הוסיף פרס. "על העולם להיות מאוחד ולפעול בצורה נחושה נגד מדיניות הגרעין של צפון קוריאה ואירן".

"יש כאן אבסורד חברתי שזועק לשמיים", הוסיף נשיא המדינה." הן בצפון קוריאה והן באירן יש עם רעב ללחם אשר הנהגתו מבזבזת משאבים אדירים על פיתוח נשק גרעיני".