פעוטה קנתה טרקטור אמיתי ברשת

לקח להורים הגולשים: אל תשאירו את המחשב פתוח כשאתם הולכים לנמנם. את השיעור הזה למדו הורים מניו זילנד על בשרם לאחר שבתם הפעוטה רכשה בכספם טרקטור אמיתי ברשת. למזלם, בעל הטרקטור שפרסם את המודעה ויתר על העסקה

האם התעוררה וגילתה שרכשה טרקטור (ארכיון גן שמואל)

זוג מניו זילנד כמעט פשט את הרגל כשבתם בת השלוש רכשה דחפור באתר מכירות פומביות מקוונות. הילדה, פיפי קווינלן, ניסתה את כוחה ברשת בזמן שהוריה ישנו. הללו הבינו מה שעשתה רק כאשר קיבלו אימייל ובו דרישת תשלום בסך 20,000 דולר ניו-זילנדי (כ-50,000 שקל) ממוכר הדחפור. בעל הדחפור שפירסם את המודעה, אינו מתעקש למזלם של הוריה על קיום העסקה.

שרה, אמה של פיפי, נרדמה והשאירה את המחשב במצב "לוגד אין", כלומר, אחרי שביצעה כניסה עם סיסמה לאתר ולא יצאה ממנו. האם אמרה ל-BBC שחיפשה צעצועים ברשת והשתמשה בסיסמת כניסה אוטומטית לאתר מכירות פומביות. "כשקראתי את האימייל מהבחור, ששאל אותי אם אני יכולה להפקיד את הכסף, חשבתי, 'רק רגע, זה לא בדיוק מה שציפיתי לו'", סיפרה.

פיפי הורשתה להשתמש במחשב בפעם הראשונה שבוע לפני-כן. שרה, מבחינתה, נחושה בדעתה שהדבר לא יקרה פעמיים. "הורדתי את הכניסות האוטומטיות שלי מכל אתר או שירות שהיא עשויה לרכוש ממנו משהו", הוסיפה.