ספרד: מורידים בגדים למען השוורים

גברים ונשים מכל הגילאים נשכבו על המדרכה סמוך לזירת לחימת שוורים, כשלגופם תחתונים שחורים בלבד. הם נשאו שלטים שקוראים "די להרג ולהתעללות". אבל בספרד, שנלחמת על כל אירו, תעשיית לחימת השוורים רושמת הכנסות, ולמפגינים יהיה קשה לעצור את הפרה החולבת הזו

מאות מפגינים השתלטו אתמול על כיכר במרכז מדריד בקריאה לעצור את מלחמות השוורים במדינה ולהפסיק את האירועים אלימים נגד השוורים כמו ריצת השוורים בפמפלונה. אבל זו לא הייתה מחאה רגילה. המפגינים משכו את תשומת הלב של העוברים ושבים בדרך הפשוטה ביותר - עירום.

עשרות גברים ונשים מכל הגילאים נשכבו על המדרכה סמוך לזירת לחימת שוורים כשעל גופם תחתונים שחורים בלבד, דם מלאכותי ומקלות שבורים - כסמל להרג השוורים. העשרות הגיעו לבירה מכל רחבי המדינה כשהם נחושים להעביר את המסר.

"ממשלות רבות, פה בספרד, כבר הפסיקו את לחימת השוורים, ואולי עכשיו אנחנו סופרים את הזמן לאחור לקראת הפסקת תופעת לחימת השוורים בספרד לחלוטין", אמרה אחת המפגינות.

אבל לא כולם מתנגדים למלחמות השוורים. מובן שאנשי התעשייה לא רוצים להפסיק אותה, אבל כעת, בעידן בו כל משרה חשובה וכל אירו שנכנס נספר, יש כאלה שממשיכים לתמוך בתופעה. "אני חושב שזה בסדר, מפני שיש אנשים רבים שמתפרנסים מלחימת השוורים", אמר אחד האזרחים שעבר ליד ההפגנה. "אני לא מבין מדוע הם מתעקשים לסגור את החגיגה הספרדית הזו. אני פשוט לא מבין את זה".

עקבו אחר הטוויטר של חדשות 2