שני עיתונאים הוכיחו כמה קל לחדור לארמון בקינגהם עם מצלמה

עיתונאים בריטיים הציגו עצמם כאנשי עסקים מהמזרח התיכון, שלמו כמה ג'ובות לנהג המלכותי ונכנסו לשטח ארמון המלכה הבריטית. בפנים הם קיבלו הסבר מפורט על נהלי האבטחה של המכוניות - והכל מתועד

מערכת העיתון הבריטי "ניוז אוף דה וורלד" הצליחה להחדיר שני עיתונאים אל החנייה המלכותית מתחת לארמון בקינגהם. השניים, שהתחזו לאנשי עסקים ערבים, הצליחו לשחד את אחד מהנהגים של המלכה ולחדור לעומק הארמון כשהם חמושים במצלמה.

איש העסקים המדומה מהמזרח התיכון וחברו זכו לסיור במגרש החנייה המלכותי של המלכה, מתחת לארמון. "כאן יושבת הוד מעלתה - כאן היא יושבת", הסביר הנהג לאורחים שלו בגאווה. הנהג המסור תדרך את השניים על כל מערך האבטחה של המכוניות המלכותיות, כולל המכונית הרשמית של המלכה, הבנטלי המפורסמת.

על פי העיתון, בראיין סרג'ס, אחד מנהגיה של המלכה, קיבל אלף לירות שטרלינג בתמורה לסיור. הוא האמין ששני האנשים הם ערבים עשירים. הוא נתן להם להיכנס מבלי שנערכה להם בדיקה ביטחונית. "זו שבירת חוקים מדאיגה", אומרים כלי התקשורת בגרמניה.

"אנחנו מדברים על הביטחון כאן בארמון בקינגהם, בית המגורים של משפחת המלוכה", אמר מומחה אבטחה בריטי. "אנחנו לא יכולים לפתור את זה בכך שמדובר בעוד תעלול עיתונאי. הניוז אוף ד'ה וורלד עושה שירות גדול עבורנו בכך שהוא מעלה את הסיפור לכותרות ומדווח על הפרצה".

לארמון בקינגהם יש שלוש דרכי גישה, שלכל אחת מהן אמצעי ביטחון שונים. השער הראשי לארמון נשמר על ידי כמה שוטרים במדים. למשרד מעבר לפינה יש צוות ביטחון אבל, כפי שנחשף כעת, בכניסת העובדים אין אבטחה ראויה.