מושתל פנים אמריקני נחשף בפני המצלמה

ג'יימס מאקי התרסק על פסי הרכבת התחתית של בוסטון לפני 4 שנים ואיבד את רוב חלקי הפנים שלו. לפני כחודש הושתלו בו פניו של יוסף הלפגוט. עכשיו הוא הסכים להראות את עצמו לכל העולם

בבוסטון שבארצות הברית נחשף בסוף השבוע מושתל הפנים השני במדינה. הכירו את ג'יימס מאקי, בן ה-59, שאיבד את פניו בין פסי הרכבת התחתית של בוסטון. עכשיו הוא מרגיש שהוא יכול לצאת חזרה לרחוב.

מאקי נפל על פסי הרכבת התחתית ב-2005. פניו רוסקו והוא איבד את אפו, שפתו העליונה, לחייו ומערכת העצבים באזור. כדי שיוכל להראות את עצמו, הוא נזקק לתרומת פנים. ב-2007 החליט לעשות זאת, ומאז חיכה לתרומה מתאימה.

ואכן לאחרונה נמצא התורם: יוסף הלפגוט שמת בעקבות אירוע לב. הלפגוט, יהודי בעל משפחה ענפה בישראל, היה בערך בגילו של מאקי ובעל עור פנים דומה.

בתחילת אפריל נכנס מאקי לחדר הניתוח, ואחרי 17 שעות הוא יצא עם פנים חדשות. הרופאים, שהתרגשו גם הם מההליך הנדיר שביצעו, לא לקחו ממאקי אגורה. את שעות העבודה של הניתוח, ששוויו כ-200 אלף דולר, הם תרמו.

ארבעה ימים אחרי הניתוח ביקש מאקי מראה. "אני רק רוצה לראות איך נראה ג'ים החדש", הוא הסביר. כשהציץ בפניו אמר לרופא המנתח שלו שהוא לא האמין שייראה דומה כל כך לאיך שנראה קודם לכן.

בתחילת החודש: מושתלת הפנים האמריקנית הראשונה נחשפה

עקבו אחר הטוויטר של חדשות 2