ארה"ב: סגן שריף תקף בטעות אזרח תמים והכניס אותו לתרדמת

ושוב זה קורה בארה"ב: סגן שריף שקיבל דיווח על תקיפה, לא היסס, התנפל על כריסטופר הריס שהיה במקום והטיח אותו אל קיר בטון. בדיקה מאוחרת גילתה כי הריס כלל לא היה מעורב בתקרית. את בני משפחתו זה ממש לא מעודד: הם יושבים כבר חודש ליד מיטתו ומתפללים שרק יפקח עיניים. צפו באירוע הקשה שתועד במצלמות האבטחה

כריסטופר הריס בן ה-29 שוכב בתרדמת מזה כחודש בבית החולים בסיאטל. הרופאים לא ממש אופטימיים ומתקשים להעריך את סיכוייו להתאושש. משפחתו ההמומה לא משה ממיטתו, והכל בגלל טעות זיהוי טרגית שהונצחה לעיני המצלמות ומעוררת סערה ברחבי ארה"ב.

הריס בסך הכל היה במקום הלא נכון בזמן הלא נכון. עדי ראייה הצביעו עליו כעל החשוד המרכזי בתקיפה שאירעה קודם לכן במקום. סגן השריף לא היסס, כלל לא ניסה לאמת את החשדות, התנפל על הצעיר והטיח אותו בכוח לעבר קיר בטון. הריס נפצע קשה בראשו ולא התעורר מאז. מאוחר יותר התברר כי אם רק היה בוחן סגן השריף את מצלמות האבטחה בהן תועד החשוד האמיתי, הכל היה נמנע.

"אנחנו רואים זאת כתאונה טרגית, ולא מעבר לכך", הסביר ג'ון אורקארט מהמשטרה המקומית. "כשאנו מגיעים למשמרת אנחנו לא מתכננים לפגוע באיש". אורקארט אף הוסיף כי בהתאם לעדויות עוברי אורח במקום, הייתהה לשוטר סיבה מספקת לעצור את הקורבן.

אבל משפחתו של הריס ממש לא מוכנה לקבל את ההסברים. "אני חושב שזה מקרה מצער שהיה לחלוטין מיותר", אמר אביו החורג. "על אנשים לחשוב ברצינות על האירוע הזה. עליהם לדאוג לעצמם ולבני משפחותיהם אם הם מסתובבים בלילה בחוץ ומישהו פשוט יכול להצביע עליהם סתם".

ארה"ב: נחשף תיעוד השוטרים שהכו את הנהג חסר ההכרה

קשה לצפייה: שוטר בארה"ב מכה נערה

וגם אצלנו בישראל: למה שוטרים מכים נער בן 14?

עקבו אחר הטוויטר של חדשות 2