פדופיל מורשע חשוד בחטיפת מדלן מקאן

האזרח הבריטי התגורר בזמנו סמוך למקום ממנו נעלמה הילדה הבריטית מדלן מקאן, בפורטוגל. הוא סיפר לזוג תיירים שאיש צועני הציע לו לקנות את בתו ושבכוונתו "לנסוע בקרוב למרוקו". בחודשים לאחר ההיעלמות, הגיעו מספר דיווחים על אנשים שראו את הילדה במרוקו

מדלן. כבר שנתיים עברו (חדשות 2)

בלשים בריטיים מתכננים לטוס לגרמניה ולחפש שם אחר ריימונד האוולט, פדופיל בריטי מורשע, ששמו עלה בחקירת היעלמותה של הילדה מדלן מקאן כחשוד בחטיפתה.

משטרת מערב-יורקשייר אישרה שהיו "חיפושים פעילים" אחר בן ה-64, חייל לשעבר, ששהה במקום סמוך לאתר הנופש פראייה דה-לוז, ממנו נעלמה מדלן בת ה-3 וחצי. האוולט נושא עמו היסטוריה מזוויעה של תקיפות מיניות, בין השאר של ילדות.

גם הבלשים הפרטיים ששכרה משפחת מקאן לאחר שהתיק המשטרתי בעניין בתם נסגר בפורטוגל, בודקים האם הפדופיל קשור להיעלמותה של מדלן. קלרנס מיטשל, דוברם של הזוג מקאן, אמר כי האוולט, שכרגע מטופל במרפאה בגרמניה לאחר שחלה בסרטן, "עניין את החוקרים", אך הדגיש כי הוא "כיוון חקירה אחד מבין כמה".

"נסיעת עסקים" במרוקו

הקשר הפוטנציאלי שלו להיעלמותה של מדלן במאי 2007 הועלה על ידי זוג בריטים שפגשו אותו במהלך חופשתם בפורטוגל. אלן וסינדי תומפסון טוענים שהאוולט אמר להם ש"תייר צועני" כלשהו ניגש אליו והציע לו מזומן תמורת בתו, בעלת שיער בלונדיני ועיניים כחולות - ממש כמו מדלן.

"לא חשבנו יותר מדי אז. ריי ומשפחתו חיו מהיד לפה ומישהו בטח חשב שהוא יפתה אותו לקנות את אחת מילדיו", אמרה סינדי תומפסון. הזוג הוסיף כי האוולט סיפר להם שבכוונתו לנסוע למרוקו - שם היו מספר דיווחים על אנשים שהבחינו במדלן חודשים לאחר היעלמה. האוולט הוסיף שבכוונתו "לעשות עסקים" במרוקו.

כשבני הזוג שבו לבריטניה, הם גילו מי האיש שדיבר איתם. הם יצרו עמו קשר בבית החולים בו היה מאושפז בזמנו, בפורטוגל. על נסיעתו למרוקו סיפר, "זו הייתה נסיעת עסקים טובה, והיו לי רווחים". כשעימתו אותו עם היעלמותה של מקאן אמר להם הפדופיל: "קניתי בשוק באותו הזמן".

השחזור: כך נחטפה מדלן מקאן