סוכלו פעולות טרור נגד יהודים במרוקו ובברזיל

בברזיל חושדת המשטרה כי ארגון ניאו נאצי שנחשף השבוע תכננן להניח פצצות בשני בתי כנסת שונים, ובמרוקו אומרים השלטונות כי קיצונים איסלמים היו חברים בתא טרור שתיכנן לתקוף יהודים בממלכה. האירועים מתרחשים לאחר שאמש הודיעה הבולשת האמריקנית כי הצליחה לסכל כמה פיגועי טרור, בהם גם נגד מטרות יהודיות בניו יורק

אנטישמיות חובקת עולם: שתי התארגנויות שתכננו לפגוע ביהודים נחשפו הלילה בברזיל ובמרוקו. המשטרה בברזיל חושדת כי ארגון ניאו נאצי שנחשף במדינה תכננן לפגע בשני בתי כנסת שונים בעיר פורטו-אלגרה. המפקח פאולו סזאר ז'רדים מהמשטרה המקומית אמר כי "אין ספק שמנענו טרגדיה גדולה".

ואילו במרוקו, אומרים השלטונות כי קיצונים איסלמים היו חברים בתא טרור שתיכנן לתקוף יהודים בממלכה. מקור משפטי מרוקני אמר הלילה, כי נגד החשודים, שהשתייכו לתא הטרור העולמי "סלפיה ג'יהאדיה", כבר הוגשו כתבי אישום. הם נאשמים כי התכוונו לפגוע גם בכוחות הביטחון המקומיים. הארגון האסלאמי הקיצוני נחשב לאחת מגרורותיו של ארגון אל-קאעידה.

אתמול נודע כי הבולשת האמריקנית, ה-FBI הצליחה לסכל כמה פיגועי טרור, בהם גם נגד מטרות יהודיות בעיר. כתבי אישום הוגשו נגד 4 מוסלמים אמריקנים על תכנון לפגוע בבית-כנסת ברובע ברונקס, ובמטוסים צבאיים. מן החקירה עולה כי הארבעה, הם פושעים מוכרים שפעלו לבדם ללא קשר לארגון טרור.