הפרקליטות האמריקנית: "המחבלים היו להוטים להרוג יהודים"

הוארך מעצרם של חברי חוליית הטרור המוסלמית, שהיו בדרכם לבצע פיגועים כנגד מטרות יהודית בניו יורק. "כולם טענו שאם ייהרגו יהודים בהתקפה הזאת זה יהיה בסדר גמור", סיפר מפקד המשטרה בעיר

הוארך מעצרם של ארבעת המוסלמים האמריקנים שנעצרו לאחר שתיכננו לבצע פיגועי טרור כנגד מטרות יהודית בניו יורק.

"קשה לדמיין עלילה מזעזעת יותר ממה שהם תיכננו", אמר עוזר הפרקליטות האמריקני אריק שניידר לשופט בדיון הארכת המעצר. "מדובר באנשים אלימים בצורה קיצונית".

עוזר התובע גם חשף כי הארבעה "היו מאוכזבים מכך שמטרה המועדפת עליהם - מרכז הסחר העולמי - כבר הותקפה". לגבי הרצון לפגוע דווקא במטרות יהודיות הוסיף שניידר כי הם היו "להוטים להרוג יהודים".

"כולם טענו שאם ייהרגו יהודים בהתקפה הזאת זה יהיה בסדר גמור", סיפר גם ריימונד קלי, מפקד משטרת ניו יורק. "הם רצו לעשות ג'יהאד".

המטרה: בתי כנסת בברונקס 

הרשויות הפדרליות בארה"ב עצרו הבוקר (שעון ישראל) ארבעה גברים בחשד שתכננו לבצע פיגוע בשני בתי כנסת ברובע ברונקס בעיר ניו יורק, ולירות בעזרת טילי כתף על מטוסים של צבא ארה"ב בבסיס סמוך לניו יורק.

ארבעת החשודים הם ג'יימס קרומיטי, דיוויד וויליאמס, אונטה וויליאמס ולאגור פאיין. שלושה מהם אזרחים אמריקניים ואחד הוא תושב האיטי. כשהנאשמים נעצרו הם החזיקו מערכת הגנה נגד טילים אינה מסוגלת לירות ופצצות שהוכנו עצמאית.

הרב ג'ונתן רוזנבלט, הרב הראשי במרכז היהודי בריוורדייל, אמר לעיתון "ניו יורק טיימס" כי המשטרה הודיעה לו אמש שבית הכנסת שלו היה אחת המטרות של תכנית הטרור, יחד עם בית הכנסת הרפורמי בריוורדייל. הוא הוסי, כי השוטרים אמרו לו שהפצצות היו אמורות להישתל בליל רביעי.

הרב רוזנבלט אמר לעיתון כי כשהוא קיבל את החדשות, הוא היה "מזועזע, מופתע - לא האמנתי שמשהו ששייך לעולם הכותרות הראשיות וחדשות הערב פלש לעולם השקט של בית הכנסת שלנו". 

עקבו אחר חדשות 2 בטוויטר