הטעות שעלתה לבנק 6 מיליון דולר

כולנו חולמים שאולי יום אחד נקום בבוקר ונגלה שאנחנו מיליונרים. עבור בני זוג מניו זילנד - החלום הזה הפך למציאות, כאשר טעות של פקיד גרמה להם להתעשר ברגע אחד. השניים לא ממש מיהרו לדווח על התקלה הנדירה: הם נמלטו עם ההון והשאירו את המשטרה עם כאב ראש לא קטן

מה הייתם עושים אם לפתע גיליתם בחשבונכם שישה מיליון דולר עודפים? סביר להניח שמשפשפים את העיניים בתדהמה, סוגרים את הפה הפעור, ולבסוף, למרבה הצער - מתקשרים לבנק ומדווחים על התקלה הנדירה.

אבל, כמה מפתיע, יש אנשים פחות הגונים בעולם הזה. משטרת ניו זילנד פתחה במצוד אחר שני אזרחי המדינה שברחו עם הסכום העצום שהופקד בטעות בחשבונם.

השניים, בני זוג שניהלו תחנת דלק בעיר רוטורואה, הגיעו לבנק ווסט-פאק כדי להכניס לחשבון שלהם ששת אלפים דולר. בשל טעות לא ברורה הכפיל הפקיד את ההפקדה פי אלף. הגבר והאישה לא היססו, הודו למזלם הטוב, מיהרו למשוך את המזומנים ונעלמו כלא היו.

"מסתבר שהוא לא הגון"

בכיר במשטרה דיווח כי בני הזוג עזבו את האי, והוסיף כי החקירה מתנהלת כעת בשילוב האינטרפול. בבנק עצמו שרר הלם מוחלט. כולם, החל מהפקיד שטעה ועד למנכ"ל, מתקשים להתאושש. "טעות מכל סוג שהיא לא מתקבלת בברכה", הסביר דובר הבנק. "אנחנו עובדים יחד עם המשטרה, יש לנו יחידת חקירות משלנו, אנחנו רוצים לוודא שדברים כאלו לא יקרו שוב".

גם שכניהם של המתעשרים החדשים קיבלו את החדשות בתדהמה. מקורבים לבני הזוג סיפרו כי הם הגיעו בבוקר לעבודה, נבהלו שראו את התחנה נעולה והחלו לחשוש שמשהו נורא קרה להם. כששמעו על הבריחה, הם הגיבו בצורה אחרת לגמרי. "הוא היה בחור ממש נחמד", העידה מנהלת חנות המשקאות הסמוכה לתחנת הדלק. "חשבנו שהוא הגון, אבל התברר שלא".

הווידאופדיה: שוד הברינקס