סוכל פיגוע ב-2 בתי כנסת בניו יורק

הטרור חוזר לארה"ב, והפעם - המטרה היא הקהילה היהודית. ה-FBI סיכל פיגועים בשני בתי כנסת ברובע ברונקס בעיר. 4 נעצרו בחשד שתכננו להטמין פצצות בבתי הכנסת, לירות באזרחים ששוהים שם וגם להפיל בעזרת טילי כתף מטוסים של צבא ארה"ב

הרשויות הפדרליות בארה"ב עצרו הבוקר (שעון ישראל) ארבעה גברים בחשד שתכננו לבצע פיגוע בשני בתי כנסת ברובע ברונקס בעיר ניו יורק, ולירות בעזרת טילי כתף על מטוסים של צבא ארה"ב בבסיס סמוך לניו יורק.

ארבעת החשודים הם ג'יימס קרומיטי, דיוויד וויליאמס, אונטה וויליאמס ולאגור פאיין. שלושה מהם אזרחים אמריקניים ואחד הוא תושב האיטי. כשהנאשמים נעצרו הם החזיקו מערכת הגנה נגד טילים אינה מסוגלת לירות ופצצות שהוכנו עצמאית.

קרומיטי, שמתואר כמנהיג החוליה, ככל הנראה אמר לסוכן סמוי של ה-FBI שיש לו קשרים עם ג'עיש אל-מוחמד, ארגון ג'יהאד שממוקם בפקיסטן. לפי האישום, אותו קרומיטי אמר לסוכן כי הוא "זועם על המוות של מוסלמים בידי צבא ארצות הברית באפגניסטן ובפקיסטן". בהזדמנות אחרת הוא אמר למודיע של סוכנות הביון כי הוא "רוצה לעשות ג'יהאד".

"לא האמנתי שזה יגיע אלינו"

חברי החולייה הגיעו בחודשים האחרונים לקרבת בתי הכנסת וצילמו את המטרות שלהם. הסוכן הסמוי סיפר כי "הוא הצביע על אנשים שהולכים ברחוב, סמוך למרכז היהודי, ואמר שלו היה לו אקדח הוא היה יורה להם בראש".

הרב ג'ונתן רוזנבלט, הרב הראשי במרכז היהודי בריוורדייל, אמר לעיתון "ניו יורק טיימס" כי המשטרה הודיעה לו אמש שבית הכנסת שלו היה אחת המטרות של תכנית הטרור, יחד עם בית הכנסת הרפורמי בריוורדייל. הוא הוסי, כי השוטרים אמרו לו שהפצצות היו אמורות להישתל בליל רביעי.

רוזנבלט אמר לעיתון כי כשהוא קיבל את החדשות, הוא היה "מזועזע, מופתע - לא האמנתי שמשהו ששייך לעולם הכותרות הראשיות וחדשות הערב פלש לעולם השקט של בית הכנסת שלנו". 

הטליבן: אנו אחראים לטבח במרכז מהגרים סמוך לניו יורק

משטרת ניו יורק חוששת מפיגועים בחג הפסח