משלחת זק"א יצאה לזירת ההתרסקות

8 מתנדבי זק"א יצאו לזירת ההתרסקות של טיסת "ג'רמן ווינגס" בצרפת, בניסיון לאתר את גופתו של הנעדר הישראלי אייל באום יחד עם מתנדבים נוספים של הארגון מצרפת, שכבר ממתינים להם בזירה. "קיבלנו בקשה נוספת מהמשפחה והצלחנו לקבל את כל האישורים הנדרשים", מסר מפקד המשלחת לפני צאתו, "נעשה את המקסימום"

זירת ההתרסקות (רויטרס)

משלחת של שמונה מתנדבי זק"א יצאה היום (שני) לפנות בוקר לצרפת, כדי לסייע באיתור גופת האזרח הישראלי אייל באום (39) שנספה באסון התרסקות טיסת "ג'רמן ווינגס" בשבוע שעבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חברי המשלחת התכוונו לנסוע כבר ביום חמישי, יומיים לאחר התקרית, אך בשל התפתחות בחקירת האירוע הצרפתים ביטלו את בואה של המשלחת ברגע האחרון. אמש, לאחר תיאום עם הכוחות והממשל בצרפת, הוחלט שארגון זק"א ישלח את נציגיו לפנות בוקר.

"מיום ההתרסקות של המטוס היינו בקשר רציף עם משפחת הנעדר וכן היינו מוכנים לצאת לזירת האסון כבר בשבוע שעבר", אמר מתי גולדשטיין, מפקד המשלחת. "לצערי היה עיכוב עם האישורים, קיבלנו בקשה נוספת מהמשפחה וכן הצלחנו לקבל את כל האישורים הנדרשים. אנו נעשה את המקסימום באיתור הנעדר הישראלי".

אל שמונת חברי המשלחת הישראלית יצטרף בשטח צוות של מתנדבי זק"א מצרפת. מסוק ינחית את הצוות בזירת ההתרסקות, שם הם יתחברו למחלצים שכבר פועלים בזירה וינסו לאתר עמם את הנעדר הישראלי.

"נעשה את המקסימום באיתורו". באום (פייסבוק)

"כולנו תקווה שנביא בשורה למשפחת הנעדר"

מזק"א נמסר כי מתנדבי היחידה הבינלאומית של הארגון למודי ניסיון רב בנושא איתור נעדרים לאחר מקרים כמו אסונות טבע ואסונות תעופה. המתנדבים פעלו בעבר בעשרות אירועי אסון בארץ ובחו"ל.

אייל באום, בן 39 מהוד השרון, מחזיק באזרחות ישראלית-ספרדית וחי בגרמניה. הוא נסע בטיסה במטרה לחזור מברצלונה לביתו. בטיסה נכחו עוד 149 בני אדם - אף אחד מהם לא שרד את ההתרסקות.

"זק"א כארגון בינלאומי המוכר על ידי האו"ם, יכול לפעול במדינות זרות בכל נושא של איתור וחילוץ נעדרים ומתן סיוע בטיפול בכבוד המת", אמר יו"ר זק"א, יהודה משי זהב. "יש חשיבת רבה למשלחת. כולנו תקווה שאכן הם יצליחו במשימה העיקרית ויביאו בשורה למשפחת הנעדר".