קובי בריאנט כפי שמעולם לא ראיתם

הבמאי האמריקני ספייק לי לקח שלושים מצלמות ועשרות מיקרופונים במהלך סדרת הפליי-אוף של הלייקרס נגד סאן-אנטוניו, וצילם רק דבר אחד: את קובי בריאנט. כל תנועה, כל 'טראש טוק', כל סל וכל זעקת ניצחון של בראיינט תועדו. התוצאה: סרט יוצא דופן במיוחד. הנה הצצה

ספייק לי הוא אחד מאוהדיה הקנאים של קבוצת הכדורסל ניו יורק ניקס. במאי הטלוויזיה האמריקנית נהנים לצלם אותו מגדף את כובי הקבוצות היריבות מהכסא הצמוד למגרש. אבל הפעם, לי התייצב בעצמו בכסא הבמאי, ויצר סרט על כוכב לוס אנג'לס לייקרס, קובי ברייאנט, שניתן להגדירו אך ורק במלה אחת: מדהים.

הסרט, שצולם במהלך משחקי הפליי-אוף של השנה שעברה (הלייקרס נגד סאן אנטוניו ספרס), נקרא KOBE DOIN WORK, או בתרגום חופשי לעברית - "קובי נותן עבודה". ספייק לי הציב שלושים מצלמות ומיקרופונים ברחבי האולם כדי לתפוס כל תנועה, כל 'טראש טוק', כל סל וכל זעקת ניצחון של בראיינט. בסרט אפשר לראות תמונות נדירות על המגרש ומאחורי הקלעים של ליגת הכדורסל הטובה בעולם.

ההשראה לסרט הזה לא הגיעה מארצות הברית ולא מעולם הכדורסל. ספייק לי ראה את הסרט על זינאדין זידאן, סרט המלווה את כוכב נבחרת צרפת בכדורגל - והתלהב. ולמה קובי בראיינט? מפני שהיה ללי ברור שהוא השחקן שעומד לזכות בתואר השחקן המצטיין בסדרה. וזה בדיוק מה שקרה בסוף.

הסרט במלואו ישודר בימי חמישי ושבת בערוץ ESPN