242 "זומבים" רקדו ושברו שיא גינס

"מרבית המשתתפים כלל לא נולדו כשג'קסון הצעיר והמבטיח ריקד עם הזומבים בתחילת שנות השמונים", אומר המארגן של הריקוד הגדול ביותר אי פעם מתוך הקליפ "מותחן" של מייקל ג'קסון. 242 סטודנטים רקדו על הדשא ושברו את השיא. צפו בתמונות המדהימות

עולם המוזיקה כבר סיפק להיטים רבים מאז "מותחן" המיתולוגי של מייקל ג'קסון שפורסם ב-1983, אבל משהו בסרטון ההוא מצליח להמשיך ולאסוף מעריצים - עמוק אל המאה ה-21.

קבוצת סטודנטים שברה שיא עולמי: מספר האנשים הגדולים ביותר שביצעו יחדיו את הריקוד מהקליפ הבלתי נשכח. המארגנים מתלוצצים ואומרים ש"משהו באובססיה למייקל ג'קסון התקלקל".

242 אנשים נאספו על מדשאת מכללת וויליאם ומרי בריצ'מונד, וירג'יניה, מול עיניהם הבוחנות והסופרות של אנשי ספר השיאים של גינס. ולא שלא הייתה להם תחרות - הריקוד ההמוני עם תנועות הידיים נערך בעבר בחתונות, במסיבות בגרסת בוליווד ואפילו בבית כלא בפיליפינים. השיא הקודם היה 147 תלמידים מחטיבת ביניים בבריטניה.

מארגן שבירת שיא הזומבים המרקדים, קווין דואה אמר לסוכנות הידיעות AP, "אני מעריץ של מייקל ג'קסון מאז שאני בן חמש, זה משהו שגדלתי לתוכו". דואה, ששולט בצעדים לחלוטין, לימד עוד תשעה חברים את הצעדים והם לימדו את השאר. "לקח לנו שעתיים ללמוד את הצעדים", אמר אחד מהמשתתפים.

דואה משלים השבוע את התואר שלו בהיסטוריה, והמותחן של ג'קסון היה הנושא ההיסטורי המעניין ביותר עבורו. "מרבית המשתתפים כלל לא נולדו כשג'קסון הצעיר והמבטיח ריקד עם הזומבים בתחילת שנות השמונים" הוא אומר, "אבל עדיין - כולם מכירים את הצעדים, את המוזיקה ואת המילים".