תכירו את אנשי הציפור מנורבגיה

הקיץ מגיע ואיתו טרנד חדש: המקום - הפיורדים של נורבגיה, הספורט - לעוף כמו ציפור. בעבר הקבוצה הזו ערכה פעלולי סקי, קפיצות עם מגלשיים ומצנח, אבל עכשיו הם מנסים למזער כל מגע עם הקרקע. קבלו את הטרנד הכי מסוכן בעולם

קבלו את הטרנד הבא של ספורט האקסטרים - אנשי הציפור: צוות של ספורטאים יוצאי דופן הגיעו לקראת הקיץ לגיירנגר שבנורבגיה, כדי לקפוץ מהצוקים הגבוהים בעולם סמוך לחופי הפיורדים. את החוויות עוצרות הנשימה הם תיעדו בסרטון מרהיב ביופיו.

מאז שחר האנושות בני אדם מביטים למעלה לשמיים בקנאה, על ציפורים שדואות ומשחקות משחקים אווירודינמיים בעזרת גופן בלבד. כן, זה נכון, האנושות הצליחה לשבור כמעט כל מחסום, אבל עדיין כמעט כל אחד מוצא את עצמו מדי פעם מביט בקנאה על ציפור שמתעופפת לה עם הרוח.

אבל יש כאלו שמגשימים את החלום, שמצליחים, בעזרת חליפות "איש ציפור" או בשם אחר שלה - חליפת "סנאי מעופף". החליפה הומצאה כבר לפני שבע שנים, אבל עכשיו, היא תופסת תאוצה - תרתי משמע. החליפה תפורה מחומרים שאינם חדירי רוח, והיא תוכננה על פי המבנה של הסנאי המעופף.

לעופף בשמיים במהירות של יותר מ-100 קמ"ש

האתר החביב על גולשי הרוח הם הפיורדים של נורבגיה, צוקים בגובה של מאות מטרים החביבים על גולשי הרוח שמקדישים את חייהם למעוף בין שמיים לארץ במהירות של יותר מ-100 קמ"ש.

"בעבר תמיד עשינו קפיצות מבסיס סקי שהמגלשיים על הרגלים, אבל מה שתמיד רצינו לעשות היה לקפוץ מצוק לחלוטין, להגיע לרחיפה, לזנק מהצוק, לעשות היפוך, להיפטר מהמגלשיים ואז לעופף עם חליפת הרוח", מסביר בסרטון מקי אוסטין, אחד מהמעופפים האמיצים.  

אבל מה שלא נמצא בסרט התדמית שמוצג כאן, ומוצג היטב בכותרות החדשות הם התאונות הרבות שעלולות לקרות כתוצאה מהספורט המסוכן הזה. עיתוני אירופה מלאים בידיעות על התרסקויות, פציעות או אפילו מוות, בניסיון לתפוס משב רוח מוצלח.

"אתה ציפור, אתה גולש"

גולש אמריקני בשם מקוני אומר: "אין כאן ג'ויסטיק, אין מקלדת או הגה, אתה עף אם גופך בלבד. זה פשוט הכיף האולטימטיבי, אתה ציפור, אתה גולש - זו ההרגשה הכי טובה שיכולה להיות".

מקוני התלהב מחליפת התעופה האישית הזו אחרי שראה ב-2007 את ג'יימס בונד מעופף ב"מרגל שאהב אותי". לפני חודש נהרג מקוני במהלך ניסיון דאיה בהרים הדולומיטים, כשניסה לשחזר את מהלכיו של 007.

המלצה אישית: בסרטון מוצגים כמה מהתעלולים הקיצוניים ביותר שנעשו על ידי המעופפים - אל תנסו זאת בבית.

אקסטרים בשלג: הספורט המטורף בעולם