לראשונה: פילה המליטה בשידור חי באינטרנט

פילפילונת ראשונה שנולדה על אדמת בלגיה משגעת את המדינה כולה: מאות אלפי גולשים עקבו אחר הצירים של הפילה האם ששודרו במצלמות האינטרנט, והרגע המרגש אף הוקרן על מסכי ענק ברחבי אנטוורפן. שם ל"קטנטנה" עדיין אין - אבל 8,000 הצעות של גולשים כבר מחכות

לידה היא תמיד אירוע מרגש, במיוחד כשמדובר בפעם ראשונה - וכמשקלו של הוולד החדש מגיע לכ-100 קילוגרם.

אם את שאר העולם העסיקו לאחרונה המשבר הכלכלי, שפעת החזירים והאירוויזיון, בלגיה הייתה מוטרדת בעיקר מדבר אחד: מתי סוף סוף תלד הפילה פיו פיו?

אזרחי המדינה עקבו באדיקות אחר היריונה של הפילה האהובה בגן החיות של אנטוורפן, וכלי התקשורת המקומיים מדווחים כי לא פחות מ-350 אלף בני אדם גלשו לאתר האינטרנט של גן החיות הבלגי החל מיום שישי האחרון, וצפו במצלמות הרשת ששידרו את המאורע המשמח על מסכי ענק ברחבי בלגיה.

8,000 גולשים כבר הגישו הצעות לשם

לאחר 38 שעות מייגעות, הגיחה סוף סוף לאוויר העולם הפילפילונת החמודה, שתוצג לראשונה לציבור ביום רביעי הקרוב. טרם ידוע מה יהיה שמה של ה"קטנטנה", אך לא פחות מ-8,000 גולשים כבר הגישו הצעות משלהם.

העובדים בגן החיות, שחיכו לרגע המיוחל במשך חודשיים שלמים, התקשו להסתיר את התרגשותם. "אתה נשאר פשוט חסר מילים", ניסה להסביר את תחושותיו אחד מהעובדים, מרסל דג'אגהר. "יש לך ממש גוש חונק בגרון". לדבריו, כמה מעמיתיו אף הזילו דמעה כשראו את הפילה הראשונה שנולד על אדמת בלגיה. "אמרתי להם: זה נורמלי. אלה הם הרגשות שלכם. אתם צריכים לשחרר את המתח", הוסיף בחיוך גדול.

עם זאת, לא כולם שמחים באותה המידה. אחותה של הפילה הטרייה ממש לא נלהבת, בלשון המעטה, מהתחרות החדשה על תשומת הלב של הוריה. "היא קנאית מאוד. היא לא רגילה לזה", הסבירה דוברת גן החיות, אילסה סאגרס. בגן החיות מזהירים כי האחות צרת העין תנסה לפגוע בבת המשפחה החדשה, אך בטוחים שהיא בידיים בטוחות. "היא תזכה להגנה מאמה, פיו פיו, ואביה, יו יו יאן", מרגיעים בגן החיות.

 

עקבו אחר הטוויטר של חדשות 2