סין כבר מתכוננת לפארק הסקס הראשון

אחרי האולימפיאדה מוכיחה המדינה הקומוניסטית שוב כי היא כבר לא מפחדת לשבור מוסכמויות. בקיץ הקרוב ייפתח בסין הפארק הראשון במדינה שיוקדש כולו לעולם המין. מנהל המקום מסביר כי מדובר בפרויקט חינוכי שבא לסייע לתושבים, אבל חלק מהמקומיים ממש לא מסתגל לרעיון ומכנה אותו "וולגארי"

פארק הסקס הראשון בעולם (גרדיאן)

אולי אלו הרגליים הנשיות העצומות, או שמא איברי המין הענקיים שמוצגים לראווה. בכל מקרה, תושבי העיר צ'ונקווינג שבדרום מערב סין ממש לא מרוצים מהפארק החדש שייפתח במקום, ויעסוק בנושא שהם בדרך כלל מעדיפים לעסוק בו בחדרי חדרים: סקס.

"הפסלים האלו חשופים מדי", טוענת לי דאיוואי, שוטרת מאזור צ'ונווינג. "אני מרגישה לא נוח להסתכל עליהם כשיש סביבי עוד אנשים". גם באתר האינטרנט הסיני הפופולארי 'סינה' לא מגלים התלהבות מהרעיון, וטוענים שהיחס הסיני לסקס כלל אינו דומה ליחס המערבי. "המוצגים הוולגארים כאן יגרמו לאנשים בחילה", נכתב בצורה חד משמעית באתר.

מנהל הפארק, לו קסינגינג, אמנם מבטיח להתחשב ברגשות התושבים, אך הוא ממש לא מוותר על התכניות לפתוח את "ארץ האהבה" כמתוכנן כבר בקיץ הקרוב. לטענת קסינגינג, הקמת הפארק לא נועדה לעורר פרובקציות, אלא על מנת לסייע למבקרים. "הצעירים יקבלו כאן חינוך מיני. והמבוגרים יוכלו לשפר את חיי המין שלהם", הוא מסביר.

"מה זו אורגזמה?"

גם הפרסומים בכלי התקשורת מנסים לשכנע את הציבור השמרן לגלות מעט פתיחות ולהגיע בהמוניו לתערוכה המהפכנית. "סקס הוא טאבו בסין. האנשים כאן סובלים מחוסר ידע, ואנחנו יכולים לשפר את זה", נכתב בהודעה שהוציאו המארגנים לעיתונות.

ואכן המצב של הסינים לא ממש מעורר קנאה. על פי סקר שערך לי יינהו, מומחה להרגלי המין, רק 28% מהנשים במדינה דיווחו כי חוו אורגזמה. במערב, לטענתו, המספרים גבוהים פי שלושה.

מי שיתגבר על הבושה ויגיע לפארק העתידי יוכל למצוא לצד לפסלים ובובות של נשים וגברים ערומים, גם תמונות וסרטים שעוסקים בחשיבות הפעילות המינית במהלך ההיסטוריה של המדינה. מי שירחיק עד למאחורי גדרות הפארק יוזמן לקחת חלק בסדנאות מיוחדות לאמצעי מניעה ולמאבק בנגיף האיידס.

אז יכול להיות שזו תחילת המהפיכה? על פי יינהו, הקמת הפארק היא סימן חיובי נוסף במסגרת הצעדים שעושה סין בדרך לעבר הקידמה. "בעבר סקס נקשר לחיי משפחה. היום הוא דווקא מקושר יותר להנאה האישית", הוא מסביר בסיפוק.

עקבו אחר הטוויטר של חדשות 2