מרדף פראי ברחובות לוס אנג'לס

רחובות לוס אנג'לס הם זירה לעשרות מרדפים בסרטי פעולה, אבל אתמול המציאות עלתה על כל דימיון: המשטרה נאלצה לרדוף אחרי שלושה חשודים שונים. במרדף המדהים מכולם, שצולם כולו ממסוק, נראה צעיר שהשתולל עם רכב שברולט ברחובות העיר, התנגש במכוניות, וניסה לברוח בריצה. הסוף ברור: האיש נלכד, וכנראה לא יראה הגה בקרוב

לוס אנג'לס היא העיר בה עולים הרעיונות לבימאי סרטי הפעולה ההוליוודיים, וכיאה לכזו - היא לא מאכזבת. אתמול התנהלו בכבישי העיר לא פחות משלושה מרדפים שונים. במרדף הראשון, מאות שוטרים נאלצו להשתתף במעצר של טנדר גנוב; בשני, חבר כנופיה משך את תשומת ליבם של השוטרים והחל לברוח - ורק אז השוטרים החלו לרדוף אחריו.

המרדף השלישי היה המדהים מכולם, והוא צולם לכל אורכו ידי מסוק מהאוויר: מכונית פרטית מסוג שברולט דהרה במהירות של מאה ושישים קמ"ש בתוך רחובות העיר. המשטרה יצאה מיד בעקבות הנהג והנוסע שזוהו ברכב הנמלט. אחרי מספר ניסיונות לקרוא להם ברמקול, המשטרה מיד הבינה שלנוסעי הרכב אין כל כוונה לעצור ולתת לשוטרים לפשפש בענייניהם. השניים בחרו בדרך המלהיבה - הדרך שבדרך כלל מובילה למעצר.

הרכב חלף במהירות מסוכנת בתוך שכונות ובתים ובין התושבים ההמומים. לרגע נראה שהשוטרים מצליחים לתפוס את השברולט הנמלטת: הם דחפו אותה אל המדרכה, אבל הנהג - חבר בכנופיה בעצמו - הצליח להימלט לכביש הפתוח.

נכנס לנתיב הנגדי, התנגש ברכב - וברח בריצה

ניידות המשטרה המשיכו לעקוב אחרי הנהג המשתולל מבלי לנסות לעצור אותו במשך 20 דקות. רק אחרי שהקיפו אותו, הנהג נאלץ לברוח לנתיב צדדי. בצעד מסוכן מאוד, השברולט נכנסה לנתיב הנגדי, הצליחה להימנע ממפגש כואב עם הרכבים שבאו ממול - אבל נהג הרכב איבד שליטה והתנגש ברכב שחנה בצד הדרך.

מספר ניידות משטרה ניסו לחסום את יציאת הנוסעים מהרכב, אבל הנהג הצליח לברוח בריצה. בשלב הזה נכנס לפעולה המסוק המשטרתי שזיהה את החשוד מסתתר בחצר בית.

עכשיו משטרת לוס אנג'לס תדאג שהאיש, צעיר בן עשרים, לא יזכה לשבת ליד ההגה בשנים הקרובות.