פרו: 26 הרוגים בנפילת אוטובוס לתהום

תאונת דרכים מחרידה הלילה בפרו: המשטרה מנסה לברר מה גרם לנהג האוטובוס לסטות מנתיב נסיעתו ולצנוח אל תוך תהום בעומק 100 מטר. עדי ראייה סיפרו כי הנהג נרדם על ההגה, צוותי ההצלה הגיעו לזירה רק לאחר 4 שעות. צפו בתמונות מאזור האסון

תאונה מחרידה הלילה בפרו גבתה את חייהם של 26 בני אדם: אוטובוס הידרדר וצנח לתוך תהום בעומק 100 מטרים.

על פי הדיווחים של כלי התקשורת בדרום אמריקה, סטה האוטובוס מנתיב נסיעתו בכביש בצפון המדינה והחליק אל תוך התהום, כשעליו כ-40 נוסעים.

הניצולים מהאירוע הקשה סיפרו לעיתונאים כי תנאי הראות באזור ההררי הקשו מאוד על מאמצי צוותי ההצלה להעניק סיוע לנפגעים. "הם הגיעו לזירה רק ארבע שעות לאחר התאונה הקשה", סיפרו השורדים הנרגשים.

לחוקרי המשטרה בפרו עדיין לא ברור מה הביא להתהפכותו של האוטובוס. הנהג שנשאר בחיים טען כי כשל טכני הוא זה שגרם לתאונה, אולם עם זאת עדי ראייה סיפרו כי הבחינו בנהג כשהוא נרדם על ההגה רגעים ספורים לפני האסון.

בשנה שעברה: 25 הרוגים בהתהפכות אוטובוס תיירים בישראל

בדצמבר בשנה שעברה נהרגו 25 בני אדם בתאונת הדרכים הקשה ביותר שאירעה בכבישי ישראל, כשאוטובוס שהסיעה תיירים רוסים מסנט פטרסבורג התהפך לתוך תהום עמוקה בדרכו לאילת. 33 בני אדם נוספים נפצעו בתאונה, 23 מתוכם קשה.

האוטובוס, התהפך מגובה 60 מטר לוואדי צפונית לאילת, בקרבת גבול מצרים, על כביש מספר 12, הרחק ממקום יישוב. כוחות ההצלה הכריזו על על אירוע רב נפגעים: עשרות אמבולנסים הוזנקו למקום, חלקם הוטסו לאזור. בחקירת המשטרה התברר כי נהג האוטובוס שהתהפך ניסה לעקוף בפראות אוטובוס שנהג לפניו.