המתנה לאישה הכי זקנה בעולם הרגה אותה

רשויות קזחסטן רצו לשפר את איכות חייה של בת ה-130 והעניקו לה דירה חדשה. אבל לאחר שהחליקה באמבטיה החדשה, לא הצליחה הקשישה להתאושש ומתה אחרי כחודש של מאבק

האישה הזקנה בעולם הלכה לעולמה (הסאן)

המתנה שקיבלה האישה המבוגרת בעולם הביאה בסופו של דבר למותה: סחאן דוסובה מקזחסטן נאבקה במשך חודש בגופה הפצוע לאחר שהחליקה בדירה החדשה שקיבלה כמתנה מהמדינה, אך נכנעה והלכה היום לעולמה בגיל 130.

דוסובה, מי שהחזיקה עד היום בתואר "האישה המבוגרת בעולם", קיבלה דירה חדשה מרשויות קזחחסטן במטרה להוציא אותה מהתנאים הקשים בהם חיה. אבל באופן אירוני, מה שהיה אמור לשפר את איכות חייה גרם למותה הטרגי. דוסובה שברה את הירך כשהחליקה לפני כחודש באמבטיה בדירתה החדשה, ומאז לא התאוששה.

הסוד לאריכות ימים: תרופות סבתא

הסבתא מקזחסטן נולדה בחודש מרס של שנת 1879. בראיון לפני כחודשיים סיפרה כי כשהייתה חולה, מעולם לא לקחה תרופות והיא החלימה תמיד דווקא בעזרת 'תרופות סבתא'. "אף פעם לא אכלתי ממתקים", סיפרה כשנשאלה מה הסוד לאריכות ימים. נכדתה בת ה-42 הוסיפה כי היא דווקא חושבת ש"מצב רוח טוב וצחוק, הם אלה שהאריכו את ימיה של סבתה".

בקזחסטן כינו את הקשישה המופלגת "אם הנסים", והיא נחשפה במהלך ממפקד אוכלוסין בקרגנדה, שבדרום קזחסטן. הסוקרים נדהמו לגלות שהיא הייתה רשומה גם במפקד הראשון שבו מופיע הרודן הסובייטי סטאלין, שנולד באותה שנה בה נולדה. זה היה בשנת 1926, בה היא הייתה רק בת 47. סחאן נולדה כשלמלכה ויקטוריה היו עוד 22 שנים למלוך, ובאותה שנה שבה נולד אבי תורת היחסות אלברט אינשטיין.

סיכוי קלוש לזיוף

תאריך הלידה שלה מופיע גם בתעודת הזהות שלה מתקופת הממשל הקומוניסטי וגם בתעודת הזהות הנוכחית שלה, כך שהסיכויים שמדובר בזיוף - קלושים למדי.

לפני כשנה טענה לכתר אישה ישראלית בשם מרים עמאש מג'סר א-זרקא. לפי תעודת הזהות שהחזיקה מתקופת הטורקים, היא גדולה מדוסובה בתשע שנים. היא נולדה בשנת 1888 וכאדוקה מוסלמית סיפרה שביקרה חמש פעמים בחייה במכה, כשהפעם האחרונה הייתה כשהייתה בגיל 102.