ל"ג בעומר במוסקבה: להבות ענק בפיצוץ צינור גז

בלהבות הללו ניתן היה להבחין מכל מקום בבירה הרוסית: צינור גז טבעי התפוצץ מסיבה שאינה ברורה, מה שגרם להתלקחות וללהבות שהיתמרו לגובה של 100 מטרים. 3 בני אדם נפצעו וברשויות המקומיות בודקים את הסיבה לפרוץ השריפה

במוסקבה סביר להניח שלא שמעו על חגיגות ל"ג בעומר שצפויות להיערך אצלנו מחר בלילה, אך מכל מקום ניתן היה לראות את שריפת הענק שהשתוללה הלילה בבירה הרוסית. צינור גז טבעי, אחד מני עשרות החוצים את הבירה הרוסית התפוצץ הלילה מסיבה שאינה ברורה מה שגרם לפריצת השריפה, שבשיאה הגיעה ללהבות בגובה 100 מטרים.

"לא ראיתי אם היו נפגעים, אך אמבולנסים רבים מיהרו לזירת האירוע", סיפר אלכסנדר מיכאליובסקי, תושב העיר. "זה היה מסוכן ומפחיד מאוד, משום שהלהבה העצומה הייתה יכולה לגרום לדליקות בבניינים הסמוכים לאזור".

רשויות הכיבוי המקומיות מדווחות כי בנייני ממשל הסמוכים לצינור שנשרף אכן נפגעו, וכי שלושה בני אדם שסבלו מכוויות טופלו בבתי החולים. עם זאת, לא היו הרוגים באירוע.

בפברואר השנה נהרגו 23 בני אדם בשריפה שפרצה בחדר אחיות בצפון-מזרח רוסיה. גם במקרה הזה הרשויות המקומיות לא ידעו מה המקור לשריפה, והנשיא דימיטרי מדבדב הורה לפתוח בחקירת הנושא.