הנשיא אובמה מציג: מופע סטנד-אפ בארוחת ערב

דמוקרטים ורפובליקנים כאחד - כולם היו מושא לבדיחותיו של נשיא ארצות הברית, שציין 100 ימים בתפקיד בארוחת הערב המסורתית לכתבי הבית הלבן. מרבית הבדיחות באו דווקא על חשבון אנשי ממשלו - ובראשם סגן הנשיא ביידן ומזכירת המדינה הילרי קלינטון. והיו גם כמה בדיחות על הקמפיין שניהל במרוץ לנשיאות. צפו במופע היחיד

זה כבר הפך לעניין של מסורת: לאחר שהנשיא האמריקני "שורד" את 100 ימי החסד הראשונים שנותנת לו התקשורת, הוא נוהג לזמן את כל כתבי הבית הלבן לארוחת ערב חגיגית, אולי כדי להשיג עוד 100 ימים של שקט תקשורתי, ואולי לא.

אבל נשיא ארצות הברית ברק אובמה כבר הוכיח לכולנו שהוא פשוט לא "כמו יתר הגברים", כמאמר הקלישאה האמריקנית. ארוחת הערב החגיגית שערך הלילה הנשיא לכתבים בבית הלבן הפכה עד מהרה למופע סטנד-אפ של ממש, בו אף אחד לא נמלט מבדיחה על חשבונו - לרבות אנשי ממשלו של אובמה, כולל סגניו.

את ה"מופע" פתח הנשיא דווקא בהיטפלות סגן הנשיא לשעבר דיק צ'ייני. "הוא לא יכול היה להגיע לארוחה הערב כי הוא כותב את יומן הזכרונות שלו - כיצד לירות בחברים", התלוצץ אובמה בהתייחסו לתקרית בה נורה חברו של צ'ייני במהלך מסע צייד שערכו השניים בשנה שעברה.

אך זו הייתה רק ההתחלה. כשסיים אובמה להתבדח על הדמוקרטים, הוא התפנה לצחוק גם על חשבון אנשיו. "המפלגה שלנו הבטיחה וקיימה - להביא פנים חדשות ורעננות למדינה, ממש כמו ארלן ספנסר", אמר הנשיא בהתייחסו לסנאטור בן ה-79 מפנסילבניה. הנוכחים לא יכלו לעמוד בפרץ הצחוק.

החיבוק ה"ידידותי" של הילרי

והייתה גם בדיחה על חשבונה של הילרי קלינטון מזכירת המדינה. "אני יכול להבטיח לכם שהימים בהם היינו יריבים חלפו", אמר אובמה בטון רציני, אך מיהר להוסיף: "למעשה, אנו קרובים היום יותר מתמיד. מיד עם שובה ממקסיקו - היא ישר באה לחבק אותי", ציין בהתייחסו להתפרצות שפעת החזירים במדינה.

ומה עם הסתלבטות על סגנו, ג'ו ביידן? "הבאתי לבית הלבן חבר ידידותי, חבר אמיתי שאהוב על כולם, חבר שיודע גם לתקוף", אמר אובמה וגרם לכולם לחשוב שמדובר בכלב החדש שהגיע לבית הלבן. "הבאתי את ג'ו ביידן", הוא הוסיף מיד - ופרץ הצחוק שב להישמע בין הנוכחים.

אובמה, שכבר הוכיח את כישוריו הרבים בתחום הספורט וגם כי הוא בדיוק כמו כל "אמריקני ממוצע" - כשיצא לדיינר לזלול המבורגר בשבוע שעבר, חשף הלילה צד נוסף שלו. לנו, וגם לעיתונאים שהגיעו לאירוע, כל שנותר הוא לצפות ולראות מה יביאו עימם 100 הימים הבאים.

הווידאופדיה: ברק אובמה